fbpx

Niepodległościowy Turniej Łuczniczy “O Strzałę Pana Kasztelana” na zamku w Skrzynicach

10 listopada 2021
765 Wyświetleń

Niepodległościowy Turniej Łuczniczy odbędzie się 13 listopada w Skrzynickim Ośrodku Teatralnym. To finałowy turniej Lubelskiej Ligi 3D organizowany już po raz czwarty. Organizatorzy zapraszają tym razem do Skrzynic pod Lublinem.

Gospodarzem tegorocznego Niepodległościowego Turnieju Łuczniczego 13 listopada w Skrzynicach będzie Fundacja Nieprzetartego Szlaku oraz Michał Stanowski. Głównymi organizatorami całego przedsięwzięcia są: Gmina Jabłonna, Lubelska Grupa Łucznicza, Fundacja Nieprzetartego Szlaku, Lubelska Fundacja Jeździectwa, Tatrzańska Grupa Łucznicza, Dzicy Łucznicy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubelski Zdzisława Antoń.

bty

Turniej Niepodległościowy, który odbędzie się w Skrzynicach, to finałowy, czwarty etap Lubelskiej Ligi 3D. Wcześniejsze etapy tegorocznej edycji Ligi zrealizowane były w Krężnicy Jarej, gdzie rywalizowano o „Złotą Strzałę”, w Radomiu, gdzie łucznicy i łuczniczki spotkali się „Na Zamkowym Wzgórzu” oraz w Kraśniku, gdzie miał miejsce „Turniej Łuczniczy 3D”. W Ośrodku w Skrzynicach zawodnicy walczyć będą o Puchar całej Ligi oraz „O Strzałę Pana Kasztelana”.

Zawody finałowe zostaną przeprowadzone w konkurencji: terenowa 3D (celem jest naturalnych wielkości figura przestrzenna zwierzęcia), konkurencja terenowa field (tu celem jest tarcza z rysunkiem zwierzęcia lub sama tarcza) oraz zręcznościowa – razem 21 celów (to np. strzelanie z konia do puty tureckiej lub do ruchomego celu czy też na określoną odległość). Turniej Niepodległościowy to turniej mieszany, 3D i 2D, rozgrywany łącznie w 12 kategoriach. Do turnieju mogą się zgłaszać już dzieci i młodzież (pod opieką osoby dorosłej) i rywalizować w 2 kategoriach wiekowych: Juniorzy: 8-11 lat; Junior starszy: 12-16 lat oraz dorośli od 16 do 106 lat. Lubelska Grupa Łucznicza i Lubelskie Centrum Łucznicze w ciągu roku organizują też zajęcia dla dzieci oraz rodzinne turnieje.

bty

Niepodległościowy Turniej Łuczniczy to wydarzenie, do którego już zgłosiło swój udział 100 osób. Finałowy Turniej Lubelskiej Ligi 3D potrwa cały sobotni dzień. Na zakończenie zawodów zostaną wyłonieni zwycięscy w każdej z 12 kategorii oraz zwycięscy całej Ligi, którym będą wręczone puchary, nagrody i dyplomy. Łucznicy i łuczniczki będą także walczyć „O Strzałę Pan Kasztelana” – gospodarza skrzynickiego zamku.

Całe wydarzenie to łucznictwo terenowe, rozgrywane w plenerze, wymagające od łuczników doskonalenia wielu umiejętności, organizatorom chodzi przede wszystkim o rekreację, dobrze spędzony czas i umożliwienie realizacji swoich pasji.

– Turnieje organizujemy już od 7 lat. Są to zawsze spotkania pasjonatów. Na turniej przyjadą ludzie – pasjonaci z całej Polski – między innymi z Zakopanego, Sanoka, Warszawy, Lidzbarka Warmińskiego, czy też ze Śląska. Głównym obszarem, który obejmuje Lubelska Grupa Łucznicza to południowo-wschodnia i centralna Polska. Na turniejach spotykamy się, wymieniamy poglądy i doskonalimy swoje umiejętności

– mówi Dariusz Wojniak z Lubelskiej Grupy Łuczniczej.

Więcej informacji o samym turnieju – zasadach, warunkach uczestnictwa, wymaganiach sprzętowych określonych w regulaminie, znajduje się na profilu Facebook Lubelskiej Grupy Łuczniczej oraz w wydarzeniu. Internetowa rejestracja trwa do 12 listopada 2021r., ale istnieje też możliwość zapisu w dniu turnieju. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do dołączenia do wydarzenia.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/386346396299121

Fanpage: https://www.facebook.com/Lubelska-Grupa-%C5%81ucznicza-502323596600665/

foto Fundacja Nieprzetartego Szlaku

Zostaw komentarz