fbpx

Noc Księgarń w Lublinie

15 października 2021
514 Wyświetleń

Redakcja Kultury Enter – czasopisma internetowego Warsztatów Kultury przygotowała listę wydarzeń, w których warto wziąć udział, w ramach tegorocznej Nocy Księgarń. W programie są kiermasz książek, wystawy i spotkania literackie.

W ramach Nocy Księgarń wydawnictwo Warsztatów Kultury przygotowało specjalną promocję na książki wydane nakładem Warsztatów Kultury, m.in. z serii Wschodni Express. Odbędzie się 22 października. Warta polecenia jest szczególnie pozycja “Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”Kateryny Babkiny, która walczy w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Warto też zwrócić uwagę na tegoroczne nowości.

Z kolei Artur Blusiewicz specjalnie do magazynu Kultura Enter wykonał cykl ilustracji. Najnowsze prace artysty dotykają problemu zakrytej przed nami, a jednocześnie od wieków bliskiej obecności odmiennej kultury. Główna część wystawy dotyczy tradycji żydowskiej, śladów po lubelskich Żydach oraz skomplikowanych relacji wewnątrzspołecznych. Nie zabraknie nawiązania do aktualnych wydarzeń na wschodniej granicy, a także perspektywy wyobrażonego krajobrazu bałtyckiego. To co sąsiedzkie jest zobrazowane w sposób niestandardowy i niekoniecznie oczywisty; nawet w momencie literackich inspiracji tj. “Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk. Spotkanie odbędzie się 22 października, o godz. 17.30, w księgarni Między Słowami, ul. Rybna 4.

Więcej: https://nocksiegarn.pl/noc-ksiegarn-w-lublinie/

(ann)


Zostaw komentarz