fbpx

Nowy designerski hotel w Lublinie

22 marca 2019
2 153 Wyświetleń

Zainspirowany światowymi trendami hotel z myślą o millenialsach oraz energicznych i ekstrawertycznych gościach. To wyjście poza schematy, połączenie open mind i user frendly.

Goście hotelu znajdą się w industrialnej przestrzeni, skłaniającej do kreatywnego spędzania czasu. Światowe trendy spotkają się z akcentami lokalnymi. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć niestandardowy sposób wprowadzenia atrybutów, które nawiązują do historii lubelskiego przemysłu.

Hotel Moxy powstaje przy ul. 1 Maja w Lublinie. Budynek wpisuje się w rewitalizację tej dzielnicy Lublina i jest jednym z elementów, który może mieć korzystny wpływ na atrakcyjność, jak również lepsze postrzeganie okolicy przez mieszkańców oraz turystów.

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem do Lublina energicznego i zabawowego ducha Moxy. Będzie to pierwszy hotel tej sieci w Polsce wschodniej – mówi Sylwia Dołęgowska, wiceprezes zarządu CRH Holding Sp. z o.o. – Nowocześni goście wolą spędzać więcej czasu
w otwartych, wspólnych przestrzeniach hotelowych, przeznaczonych do pracy i do zabawy. Dlatego właśnie te miejsca w obiektach Moxy na całym świecie stały się centrum, które tętni życiem przez całą dobę.

Od strony ulicy Lubelskiego Lipca ’80 hotel będzie miał sześć kondygnacji. Powierzchnia hotelu – wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu – to łącznie 7500 mkw. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 120 pokoi oraz 60 miejsc parkingowych.

Równolegle do ul. 1 Maja powstanie 3-kondygnacyjna bryła obiektu z elewacją frontową, która będzie tworzyć historyczną pierzeję tej ulicy.

Elewacja budynku zachowa historyczny układ działek, a wysokością będzie nawiązywała do gzymsów sąsiednich kamienic – tłumaczy Sylwia Dołęgowska. Filozofia hotelu oraz podkreślający ją design to odpowiedź na potrzeby ludzi młodych duchem, którzy od czasu spędzanego zawodowo, czasu wolnego, wreszcie – od życia – chcą więcej. Nudzą ich przewidywalność i sztywne zasady. Otwarcie hotelu planowane jest w 2022 r.

Z pewnością nie będzie to kolejny trzygwiazdkowy, tradycyjny hotel na lubelskiej mapie. Moxy to połączenie odwagi w myśleniu, rozmachu w działaniu, braku barier w kreowaniu. Będzie to zaskakujące miejsce, w którym goście poczują się inaczej i zapamiętają je na długo. Nie będą chcieli siedzieć zamknięci w pokojach. Więcej. Będą chcieli zostać z Moxy jak najdłużej.

Rozwój turystyki jest ważnym elementem strategii Lublina i naszego regionu, dlatego cieszymy się, że również my będziemy mieli w tym swój udział. Hotel Moxy to także kolejne miejsca pracy, szczególnie dla ludzi, którzy pragną połączyć życie zawodowe z pasją – mówi Sebastian Podkański, prezes zarządu CRH Holding Sp. z o.o. – Na poszczególnych etapach inwestycji będziemy chcieli zatrudnić specjalistów, którzy z jednej strony mają doświadczenie w branży hotelarskiej, a z drugiej doskonale poczują filozofię Moxy.

Hotel Moxy w Lublinie to najnowsza inwestycja CRH Holding Sp. z o.o. (lubelska Grupa Żagiel), która ma wieloletnie doświadczenie na rynku HoReCa. W portfelu Grupy Żagiel są już wrocławskie hotele Patio i Duet.

Moxy wyróżnia się designerskim i zaskakującym charakterem wnętrz, tworzonym z myślą o młodych ludziach (nie tylko ciałem, ale i duchem), którzy podróżują w celach służbowych lub turystycznych. W Polsce pierwsze hotele tej marki zostały otwarte w Katowicach oraz Warszawie, a kolejne powstają w Poznaniu i Szczecinie.

Moxy należy do Marriott International – największej na świecie międzynarodowej sieci luksusowych hoteli, która dysponuje ponad 6700 obiektami w 127 krajach. Gwarantuje to wysoką jakość, standardy oparte na doświadczeniu i przemyślane rozwiązania, które przekładają się na zarządzanie oraz poziom obsługi gości we wszystkich hotelach należących do sieci, również w Moxy.

(Materiały Organizatorów)

Zostaw komentarz