WAŻNE
Piknik i zjazd absolwentów (Wrzesień 17, 2019 12:56 pm)
Plac Litewski nagrodzony (Wrzesień 17, 2019 12:51 pm)
Kongres Nowej Mobilności (Wrzesień 16, 2019 12:40 pm)

Nowy dworzec metropolitarny w Lublinie

19 kwietnia 2018
390 Wyświetleń

Znana jest już wizualizacja nowego dworca. Na spotkaniu 19.04. Ratusz zaprezentował finalną wersję metropolitarnego dworca autobusowego, którego koszt wraz z przebudową układu drogowego jest szacowany na 190 mln zł.

– To kolejna kluczowa inwestycja dla estetycznego zagospodarowania przestrzeni Lublina. Zdegradowany obszar zyska zupełnie nowe oblicze i mam nadzieję, że spełni oczekiwania mieszkańców zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność jak i estetykę. Trzeba także pamiętać, że to inwestycja, która będzie służyła całemu regionowi, doskonale wpisująca się w metropolitalny charakter Lublina jako stolicy regionu. – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nowy dworzec metropolitarny który zostanie wzniesiony przy ul. Dworcowej, ma za zadanie skupić komunikację kolejową i autobusową w jednej części misata. Po konsultacjach z mieszkańcami powstała ostateczna wersja projektu. Poddany rewitalizacji plac Dworcowy w całości zmieni się w deptak, a w ramach inwestycji powstanie nowoczesny budynek dworca wraz z peronami i nowym układem drogowym.

Zostaw komentarz