fbpx

Nowy sezon dla Tytanów Lublin

27 marca 2015
Komentarze wyłączone
945 Wyświetleń

DSC_0138 — kopiaW sobotę, 28 marca, Tytani Lublin zaczynają nowy sezon. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna Kraków Kings. Ten sezon będzie czwartym regularnym sezonem w historii Tytanów i trzecim w PLFA I, która jest bezpośrednim zapleczem Topligi. W 2015 roku Tytani zmierzą się z ekipami ze Śląska i Małopolski, a więc: Silesia Rebels, Kraków Kings, Saints Częstochowa i Tychy Falcons. Z każdą z tych drużyn Tytani zagrają dwa razy, raz Lublinie oraz raz na wyjeździe. Terminarz spotkań wygląda następująco:

28.02. Kraków Kings vs. Tytani (mecz wyjazdowy)
12.04. Tytani vs. Silesia Rebels (mecz domowy)
18.04. Saints Częstochowa vs. Tytani (mecz wyjazdowy)
26.04. Tytani vs. Tychy Falcons (mecz domowy)
16.05. Silesia Rebels vs. Tytani (mecz wyjazdowy)
31.05. Tytani vs. Saints Częstochowa (mecz domowy)
07.06. Tytani vs. Kraków Kings (mecz domowy)
20.06. Tychy Falcons vs. Tytani (mecz wyjazdowy)
W ubiegłym roku zawodnikom udało się zająć bezpieczne, trzecie miejsce w grupie południowej PLFA I. W tym planują przynajmniej powtórzyć to osiągnięcie.

Delaine Swenson, trener Tytanów:
„Cel jaki postawiłem przed drużyną, to więcej zwycięstw niż porażek i awans do fazy play-off. Moja główna zasada, którą przekazuję każdemu zawodnikowi, to „rób swoją robotę i graj do końca”. Duch Tytana jest bardzo ważny, bo prawdziwy Tytan nigdy się nie poddaje. Połączenie dobrej techniki i właśnie ducha walki ma sprawić, że Tytani będą w tym sezonie silniejsi niż w poprzednim.”

Pierwszym rywalem Tytanów w Grupie Południowej PLFA I będzie zespół Kraków Kings, z którym nasi futboliści mierzyli się regularnie od sezonu 2013. Jeszcze nigdy nie udało im się z nimi wygrać. Mamy wielką nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Dobry przykład dali swoim starszym kolegom juniorzy, którzy już dwa razy wygrali z młodzieżową ekipą Kings.

Lubelski Klub Futbolu Amerykańskiego „Tytani Lublin” działa od 2009 roku. Jego celem jest rozwijanie kultury fizycznej i sportu (ze szczególnym uwzględnieniem futbolu amerykańskiego) wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawodnicy Klubu ćwiczą przez cały rok w systemie trzech treningów tygodniowo. Dodatkowo angażują się w różne przedsięwzięcia, które pomagają popularyzować futbol amerykański. Sukcesy sportowe w sezonie 2012 zaowocowały awansem Tytanów do pierwszej ligi futbolu amerykańskiego w Polsce. Po debiucie wśród pierwszoligowych drużyn do życia powołana została sekcja juniorów, która zrzesza zawodników w wieku 14-17 lat. Ponadto, od września 2014 roku przy VI LO w Lublinie pod patronatem Tytanów funkcjonuje pierwsza w kraju klasa z futbolem amerykańskim. 

foto Karol Sidorowski

Komenatrze zostały zablokowane