fbpx

Obchody Świąt Majowych inne niż zwykle

27 kwietnia 2020
651 Wyświetleń

Tegoroczne uroczystości zaplanowane w ramach obchodów świąt Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Konstytucji Trzeciego Maja mają inny charakter niż w latach ubiegłych. Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, po raz pierwszy od wielu lat, ulicami Lublinie nie przejdzie uroczysty Polonez dla Lublina, nie odbędzie się również uroczysta sesja Rady Miasta Lublin. Dla zachowania i zapewnienia bezpieczeństwa program obchodów został ograniczony do niezbędnego minimum.

W weekend 2 i 3 maja lubelski Ratusz i Arena Lublin zostaną podświetlone w barwy narodowe. Biało-czerwone flagi udekorują, oprócz Ratusza, również inne budynki Urzędu Miasta Lublin. Flagi pojawią się także na Placu Litewskim i Krakowskim Przedmieściu od Deptaka do ul. Lipowej, na ul. Królewskiej i fragmencie ul. Lubartowskiej.
W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 2 maja o godzinie 11.30 Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk uroczyście przekaże złożoną flagę RP funkcjonariuszowi Straży Miejskiej, który przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego odegranego przez trębacza miejskiego, wciągnie ją na szczyt masztu na balkonie Ratusza.

W Dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja, 3 maja o godzinie 10.00 odbędzie się Msza św. w intencji ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej.

Organizatorem uroczystości jest Wojewoda Lubelski we współpracy z Prezydentem Miasta Lublin, Marszałkiem Województwa Lubelskiego oraz Garnizonem Lublin Wojska Polskiego.

Materiały UM Lublin

Zostaw komentarz