fbpx

Obchody “Święta Pszczół”

31 lipca 2018
949 Wyświetleń
Jak co roku w Ogrodzie Botanicznym UMCS (wejście od strony ul. Willowej) odbędą się obchody “Święta Pszczół”, które będą miały miejsce 5 sierpnia 2018 r. jest to szansa by wspólnie zastanowić się i nauczyć, jak pomóc skrzydlatym zapylaczom.

Tego dnia uwaga zostanie zwrócona na 5 Zasad Przyjaciół Pszczół. Będzie to świetna okazja do nauki i zabawy dla całych rodzin. Wydarzeniu będą towarzyszyły takie atrakcje jak:
– niedzielny Spacer z Przewodnikiem – „Rośliny miododajne”,
– pszczele łamigłówki,
– akcesoria pszczelarskie,
– pszczele smakołyki,
– kiermasz produktów pszczelich,
– rozstrzygnięcie konkursu „Portret rośliny miododajnej”,
– rola pszczoły w laboratorium oraz świat roślin pod mikroskopem,
– warsztaty plastyczne,
– pszczele ciekawostki dla dużych i małych.

Impreza  rozpocznie się o godzinie 11.00 na placu przy Dworku Kościuszków. Goście w „pszczelich” strojach mają darmowy wstęp. Pozostali wchodzą według cennika Ogrodu.

Jednocześnie, informujemy, że trwa konkurs „Portret rośliny miododajnej”. Zachęcamy przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych wraz z rodzicami do wzięcia udziału w „pszczelim konkursie”.
Tematem prac plastycznych będzie roślina miododajna. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci do lat 12 mieszkające na terenie województwa lubelskiego. Celem inicjatywy jest zainteresowanie najmłodszych tematyką pomocy pszczół, zwiększenie wiedzy o roślinach miododajnych, nauka obserwacji przyrody, a przy tym rozwijanie talentów artystycznych i twórczego myślenia u dzieci.

Prace można nadsyłać pocztą na adres organizatora (Ogród Botaniczny UMCS, ul. Sławinkowska 3, 20-810 Lublin) lub dostarczyć osobiście do siedziby Ogrodu. Do każdej z nich należy dołączyć także formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie opiekuna. Termin złożenia prac mija 5 sierpnia 2018 r. o godz. 12:00. 

Zostaw komentarz