fbpx

“Oda do radości” – wołaniem o pokój

16 marca 2022
618 Wyświetleń

W najbliższą niedzielę, 20 marca br., o godz. 19.15, niespełna 60 km od granicy polsko-ukraińskiej, w samym sercu Zamościa w Kościele p.w. Zwiastowania NMP w Zamościu, ul. Staszica 1, ponad 100 polskich artystów wykona jedno z najpiękniejszych i monumentalnych dzieł muzycznych świata – IX Symfonię Ludwiga van Beethovena z finalną “Odą do Radości”, która jest oficjalnym Hymnem Unii Europejskiej.

Być może będzie to pierwsze wykonanie tego dzieła w Polsce, Europie, a może i na Świecie od początku napaści rosyjskiej na Ukrainę.
Będzie symbolem i mocnym głosem za przystąpieniem Ukrainy do Unii Europejskiej. Solidarności z narodem Ukraińskim. Będzie głosem zwycięstwa dobra nad złem. Błagalnym wołaniem o POKÓJ!
A kiedy wybrzmi słynne “Wszyscy Ludzie będą Braćmi” dodaniem nam Wszystkim wiary i nadziei na lepsze dni.

Artyści, w hołdzie Bohaterom Ukrainy, wykonają również “Melodię” ukraińskiego twórcy – Myroslava Skoryka.

Po koncercie będą zbierane do puszki środki finansowe na organizację pobytów w Polsce uchodźców wojennych i rannych z Ukrainy.  

Koncert został zorganizowany z inicjatywy Fundacji Leny Grochowskiej (Grupa ARCHE) przy współpracy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

W koncercie wezmą udział:
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Agnieszka Adamczak – sopran, Justyna Kowynia – mezzosopran, Dionizy Płaczkowski -tenor, Patryk Rymanowski – bas, Chór Miasta Siedlce, Konstanciński Chór Kameralny z Konstancina Jeziorny przy współpracy z chórzystami filharmoników warszawskich. Całość poprowadzi Tadeusz Wicherek. Przygotowanie chórów: Justyna Kowynia, Piotr Stawarski. W nastrój koncertu wprowadzi słuchaczy Mariusz Orzełowski.

Zostaw komentarz