fbpx

Ogłoszenie wyników IX Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”

17 grudnia 2020
817 Wyświetleń

Już jutro, 18.12.2020 r., poznamy laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”. Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością. W wymaganym terminie do 30 października 2020 r., napłynęły dokładnie 103 zgłoszenia zawierające 491 fotografii. Uczestnicy konkursu to mieszkańcy wielu miejscowości regionu lubelskiego, ale także województw: dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego czy wielkopolskiego.

Ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym i będzie transmitowana on-line na profilu @LubelskiePL. Początek o godzinie 10. 

Po uroczystości udostępniona zostanie również pokonkursowa wystawa prac. Będzie można ją oglądać w holu głównym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Artura Grottgera 4 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu od 7.30 do 15.30.

Jak co roku jurorzy mieli niełatwe zadanie wyselekcjonowania tych najlepszych fotografii. Profesjonalne jury w składzie: Piotr Maciuk (przewodniczący) – członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga i wieloletni fotografik Muzeum Lubelskiego na Zamku; Jacek Zaim – członek Fotoklubu RP oraz Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP; Mikołaj Majda – fotografik prasowy i reklamowy z Agencji Ivent Mikołaj Majda; Monika Pilecka – zastępca kierownika Oddziału Promocji Województwa i Projektów Promocyjnych w Departamencie Promocji, Sportu i Turystyki UMWL; Grzegorz Jaworski – artysta grafik, główny specjalista Oddziału Promocji Województwa i Projektów Promocyjnych w Departamencie Promocji, Sportu i Turystyki UMWL po kilkugodzinnych obradach i kilku etapowej selekcji nadesłanych fotografii, zdecydowało o rozdysponowaniu całej puli nagród – po trzy w każdej z dwóch kategorii (fotografia artystyczna i fotografia reportażowa) oraz dziesięciu wyróżnień – po pięć w kategorii. Przyznano też siedem pozaregulaminowych wyróżnień honorowych.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Foto: Lena Samchenkova/ Unsplash

Zostaw komentarz