fbpx

Ogród Botaniczny UMCS: Niedzielny spacer z przewodnikiem

2 sierpnia 2017
1 120 Wyświetleń

Już w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia, o godz. 11. odbędzie się kolejny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS . Tematem przewodnim będzie tym razem „Uzbrojenie roślin”. Wiele z nich wykształciło skuteczne mechanizmy obrony przed zjadaniem lub niszczeniem przez zwierzęta i ludzi – począwszy od kolców u róży, przez ciernie u kaktusów, do toksyn w różnych częściach roślin trujących i parzących. Przyjemna woń kwiatów, kolorowe owoce lub nasiona mogą na chwilę uśpić naszą czujność, ale gorzki smak, podrażnienie i duszności wywołane przez pyłki czy poparzone ciało skutecznie uczą nas podstaw „użytkowej” botaniki i ogrodnictwa.
Przewodnik, dr inż. Krystyna Rysiak, będzie czekała na zainteresowanych od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby,
niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Zostaw komentarz