fbpx

Opaska teleopieki

25 lutego 2019
1 561 Views

To absolutna nowość na polskim rynku produktów przeznaczonych dla osób starszych i potrzebujących naszej opieki. Poręczna opaska, która usprawnia często trudną codzienność, a nawet może uratować życie. Od dziś opaska teleopieki SiDLY Care, czyli teleopieka medyczna, może pomóc tysiącom rodzin w całej Polsce.

 

Seniorzy, osoby cierpiące na epilepsję lub wykonujące zawody podwyższonego ryzyka to tylko część użytkowników mogących skorzystać z technologii SiDLY. Niepozornie wyglądająca opaska telemedyczna SiDLY Care stanowi element systemu, który umożliwia codzienną, zdalną opiekę nad bliskimi. Dzięki temu rozwiązaniu rodzina użytkownika opaski może wykonywać codzienne obowiązki: pracować, studiować, znajdować się w innym miejscu niż osoba wymagająca opieki przy jednoczesnej kontroli osoby potrzebującej tej pomocy.

 

Kiedy zagrożone jest życie

 

Jeżeli zaistnieje sytuacja alarmowa – upadek, duszność, omdlenie, brak równowagi, kołatanie serca i wiele innych niepokojących stanów psychofizycznych, dzięki wciśnięciu przycisku SOS znajdującego się na opasce centrum operacyjno-ratunkowe otrzymuje informację i ma możliwość podjęcia szybkiej reakcji. W centrum operacyjno-ratunkowym pracują ratownicy medyczni, którzy na bieżąco analizują informacje przesyłane z opaski.

 

Urządzenie jest pierwszą w Europie certyfikowaną medycznie opaską telemedyczną, która pozwala m.in. na: wykrywanie upadków, wezwanie pomocy poprzez przycisk SOS, zlokalizowanie użytkownika, przypominanie o zażyciu leków i zarządzanie przyjmowaniem leków, stałe monitorowanie pracy serca i temperatury ciała, ustawienie dziennych aktywności. Opaski posiadają także wiele innych możliwości wykorzystywanych w procesie opieki nad osobami chorymi na demencję czy Alzheimera, jak również będących w trakcie terapii kardiologicznej. Wszystkie parametry mierzone przez urządzenie są na bieżąco wysyłane na platformę telemedyczną oraz aplikację. Dzięki temu natychmiast są analizowane i lekarz bądź opiekun może od razu zareagować na nieprawidłowości oraz sytuacje alarmowe. Ponadto zastosowanie poszczególnych funkcji, jak np. detekcja omdleń, lokalizacja czy aktywność, są coraz częściej wykorzystywane przez firmy celem monitoringu pracowników zawodu podwyższonego ryzyka.

 

Skąd wziął się pomysł?

 

Opaska została opracowana przez polski start-up SiDLY. Wśród klientów SiDLY są samorządy, OPS-y, firmy medyczne, szpitale oraz firmy z zawodami podwyższonego ryzyka. W Polsce już kilkanaście samorządów korzysta z teleopieki tej jednej z najbardziej innowacyjnych firm. Miesięcznie w ramach systemu wykonywanych jest średnio 210 000 badań, co jest ogromnym sukcesem tak młodej firmy.

Zaprojektowanie opaski narodziło się z osobistej potrzeby założycielki SiDLY – Edyty Kocyk, która pięć lat temu znalazła się w trudnej sytuacji. Pracując i studiując 100 km od domu rodzinnego, nie miała możliwości wspierać swojej mamy w opiece nad babcią. Przy poszukiwaniu rozwiązań umożliwiających zdalną opiekę okazało się, że wprawdzie na rynku są dostępne urządzenia produkowane w Chinach, ale nie tylko nie są zbyt łatwe w obsłudze przez seniora lub osobę niepełnosprawną czy schorowaną, ale również szybko się psują. Edyta Kocyk zgłosiła się ze swoim pomysłem do Michała Pizona, obecnego wspólnika spółki. Razem założyli akademicki start-up i zdobywając pierwszych fanów produktu, postanowili działać. W ten sposób projekt urządzenia przeszedł przez etap prototypowania w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, projektowania systemu, certyfikacji medycznej, a następnie wdrożenia rynkowego produktu w 14 państwach.

 

Potrzeba a sukces

 

Spółka posiada klientów indywidualnych i instytucjonalnych w 14 krajach Europy oraz pilotażowe wdrożenia w USA i Japonii. Już w styczniu spółka zaprezentuje swój projekt w Dubaju na Targach ArabHealth. Od 2014 roku start-up odniósł wiele sukcesów na arenie międzynarodowej, uzyskując liczne nagrody i uznanie w branży medycznej, technologicznej oraz biznesowej. Technologia SiDLY Care została nagrodzona tytułem „Najbardziej Innowacyjnego Produktu Telemedycznego”, otrzymała „Laur Experta” czy Grand Prix Medical. Start-up otrzymał też miano m.in. jednego z 10 najlepszych start-upów ekosystemu Polski Przedsiębiorczej, wyróżnienie Mikroprzedsiębiorcy Roku oraz najlepszego start-upu kobiecego w konkursie polsko-izraelskim. Ponadto założycielka otrzymała m.in. tytuł „30 under 30” przyznany przez redakcję amerykańskiego „Forbesa”. Edyta Kocyk twierdzi, że jednak najważniejszą nagrodą są pozytywne opinie i satysfakcja klientów. O jakości rozwiązań SiDLY świadczy m.in. wdrożony system zarządzania jakością dla producentów urządzeń medycznych według normy PN:EN ISO 13485:2012, a także 210 000 miesięcznie wykonywanych pomiarów systemem teleopieki SiDLY i coraz więcej osób, którym system umożliwił podjęcie reakcji nawet w ciągu 4 sekund od wystąpienia sytuacji alarmowej.

 

Zapraszamy do kontaktu:
office@sidly.eu
+48 665 566 068

i odwiedzenia strony: www.sidly-care.eu

 

 

 

 

 

Leave A Comment