fbpx

Organic Coffee & more

7 stycznia 2019
1 767 Wyświetleń

Jesteśmy w nowo otwartym biurowcu „Orion” przy ulicy Spokojnej 2 w Lublinie. Czarna struktura zewnętrzna, wewnątrz przestrzenne, nowoczesne patio, a w jego sercu zachęcająca do jej odwiedzenia kawiarnia „Organic Coffee & more”. To pierwsza tego typu lubelska kawiarnia bazująca wyłącznie na ekologicznych produktach. Rozmawiamy z Grzegorzem Sidorczukiem, właścicielem i kreatorem tego niezwykłego miejsca.

Co było pierwsze w myśleniu o tym miejscu?

Miłość do kawy przede wszystkim, do dobrej, smacznej kawy, którą ubóstwiam i to od niej rozpoczynam każdy dzień. Taką właśnie kawę udało mi się odnaleźć w Organic Coffee & more, a poznałem tę kawę w Lublinie, na zeszłorocznym zlocie food trucków. Kiedy po raz pierwszy skosztowałem i poczułem jej przepyszny smak, to była miłość od pierwszego wejrzenia. Była specyficzna, oryginalna i utkwiła mi bardzo mocno w pamięci, całe wydarzenie się nią raczyłem. Później, szukając nowej drogi zawodowej i realizując swoje marzenia, udało mi się dotrzeć do właścicieli sieci kawiarni Organic Coffee i stworzyć to miejsce w Lublinie.

Na czym polega wyjątkowość serwowanej tu kawy?

Kawa w Organic Coffee jest przygotowywana tylko i wyłącznie dla naszej sieci kawiarni. Wypalana jest przez jednego z najlepszych ekspertów od palenia kawy w Polsce, Rafała Kaniewskiego, który wypala ją specjalnie dla nas. Kawa jest idealnie zrównoważona w smaku, odkrywa wszystkie aromaty, jakie ma w sobie. Każdy koneser dobrej kawy będzie miał ogromną przyjemność z jej smakowania. Co ważne, nasza kawa przede wszystkim jest organiczna, posiada certyfikat ekologiczny, podobnie jak reszta produktów, które wykorzystujemy w naszym lokalu, co też jest jednym z fundamentów koncepcji tego miejsca. To w 100% arabica, co dodaje jej aksamitnego posmaku. Mieszanka powstaje w 50% z kawy pochodząca z Etiopii, a w 50% z Indonezji.

Rekomendacja przednia, ale w ofercie jest także menu śniadaniowo-lunchowe, co się za nim kryje?

Kawiarnia jest otwarta w dni powszednie od godziny 8 do 19, a w weekendy od 9 do 17. W naszej ofercie śniadaniowo-lunchowej są ekologiczne kaszotta, jaglanka, owsianka, ale także przepyszne kanapki, przygotowywane na miejscu z ekologicznych produktów. Gwiazdą tych specjałów jest bardzo oryginalna kanapka z owocem jackfruita, czyli owocem chlebowca. To owoc, który odpowiednio przyrządzony zastępuje weganom i wegetarianom mięso, w smaku przypomina szarpaną łopatkę wieprzową. Oferujemy także kanapki na ciepło z szynką bądź buraczkiem karmelizowanym. Nie chcemy rozgraniczać potraw na takie, które są dostępne tylko rano lub po południu. Jeśli ktoś ma ochotę na jaglankę czy owsiankę o godzinie 15 czy 16 – to nie jest dla nas problem. W ramach lunchu serwujemy zupę dnia. Wprowadzamy również kartę zimową, obejmującą przede wszystkim napoje. Są to dwie nowe kawy, pierwsza z nich to zimowe cappucino, zaś druga to spice mocha. Dodatkowo oferujemy trzy wyjątkowe pozycje herbaciane – bezalkoholowego grzańca, herbatę korzenną oraz nasz słynny napar z ekologicznego imbiru, idealny na wzmocnienie odporności.

Jesteście eco nie tylko w zakresie menu, ale w całościowym myśleniu o idei życia w zgodzie z poszanowaniem środowiska.

Ponieważ jesteśmy kawiarnią o charakterze ekologicznym, to jednym z celów, które nam przyświecają, jest akcja zero waste, czyli produkowanie jak najmniejszej ilości odpadów. Efektem tego jest m.in. ponowne wykorzystanie fusów, które zostają po zaparzeniu kawy w ekspresie. Oddajemy je naszym gościom za darmo, wystarczy, że zainteresowany gość przyniesie ze sobą jakiś pojemnik, słoik lub inne opakowanie. Przekazujemy je naszym gościom razem ze specjalną książeczką „#zero waste”, w której można znaleźć przepisy na to, jak można te fusy wykorzystać – jako peeling do skóry, nawóz do kwiatów czy pochłaniacz zapachu. Również u nas można zdobyć wiedzę na temat hodowli lasów w słoikach. Jedna z naszych baristek – Asia, oprócz pasji do kawy, zajmuje się też tak modną obecnie hodowlą. Tworząc to miejsce, chcieliśmy, aby dawało ono możliwość spotkania się ze sobą różnych kultur. Stąd pomysł na spotkania z muzyką na żywo, za nami już jedno takie wydarzenie i zamierzamy je kontynuować.

Wystrój wnętrza godzi to, co ekologiczne i piękne – dużo starych mebli, drewna, a na ścianach obrazy…

Obrazy lubelskiej artystki pani Barbary Drelich, mieszkającej nieopodal kawiarni. Jest naszym częstym gościem – jest więc szansa, aby z nią porozmawiać, tym bardziej, że przepięknie opowiada o sztuce i o swoich pracach. Zdobią one nasze wnętrze, są szalenie różnorodne, ale też można zabrać je ze sobą do domu, gdyż są do kupienia. Przy wystroju wnętrza również kierujemy się filozofią zero lub less waste – wiele elementów jest z odzysku (palety, deski, meble etc.).

Czy kawiarnia przewiduje ofertę dla firm?

Mamy możliwość udostępnienia miejsca na spotkanie biznesowe. Jeśli ktoś będzie chciał popracować przy znakomitej kawie i cieście, jesteśmy na to otwarci, zapraszamy. Naszymi częstymi gośćmi są także osoby pracujące w budynku, w którym się mieścimy. To najlepszy przykład na to, że mamy klimat sprzyjający spotkaniom biznesowym.

I jeszcze kropka nad i.

Zapraszam każdego, kto poszukuje nowych smaków, nowych doznań związanych z kawą. Zapraszam wszystkie osoby, które chciałyby spróbować żywności ekologicznej, posiłków, do których przywiązujemy bardzo dużą wagę, wybierając najlepiej wyselekcjonowane produkty. Goście, którzy nas zaszczycą swoją obecnością, znajdą przede wszystkim uśmiechnięty personel, którego pasją jest kawa i opowiadanie o niej oraz dzielenie się entuzjazmem do tego napoju. Zapraszamy także osoby, które szukają miejsca, gdzie będą mogły spokojnie porozmawiać w przyjaznym otoczeniu wśród drewna, sztuki i interesujących ludzi.

Kawiarnia Organic Coffee & more

Adres: ul. Spokojna 2, Lublin (wejście także od ul. Wieniawskiej)

Telefon: +48 519 542 314

Strona www: www.organiccoffee.pl

Facebook: www.facebook.com/organiccoffee.spokojnalublin/

Godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek 8:00 – 19:00

Sobota – niedziela 9:00 – 17:00

 

Zostaw komentarz