fbpx

ORLEN mecenasem opery „Tosca” Opery Lubelskiej

23 sierpnia 2023
343 Wyświetleń

Największa polska firma ORLEN S.A. została mecenasem opery „Tosca” Giacoma Pucciniego, której premiera odbędzie się w Lublinie w dniach 22 i 23 września 2023 r. Będzie to pierwszy spektakl przygotowany przez Operę Lubelską.

– To dla nas wielka satysfakcja, że tak renomowana i rozpoznawalna spółka doceniła nasze plany. Bardzo się cieszymy, że ORLEN został mecenasem naszej pierwszej opery, którą wystawiamy jako nowa instytucja, czyli Opera Lubelska. Dla mnie i mojego zespołu to dodatkowy zastrzyk pozytywnej energii i motywacji do dalszej pracy. Jako Opera Lubelska wysoko stawiamy sobie poprzeczkę, a ambitne wyzwania są możliwe do realizacji tylko z najsilniejszymi partnerami, do których niewątpliwie należy ORLEN

mówi Kamila Lendzion, dyrektor Opery Lubelskiej.

Warto wspomnieć, że ta największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma jest również sponsorem instytucji kultury, tj. Teatru Wielkiego-Opery Narodowej czy Muzeum Narodowego w Warszawie. ORLEN jest także mecenasem Konkursu Chopinowskiego i ściśle współpracuje z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina.

Opera Lubelska – instytucja kultury Samorządu Województwa Lubelskiego – została powołana do życia na mocy uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego z lipca br. o zmianie nazwy instytucji artystycznej „Teatr Muzyczny w Lublinie” na „Opera Lubelska” i nadaniu jej nowego statutu. Pierwszą premierą Opery Lubelskiej będzie właśnie „Tosca”, jedna z najsłynniejszych oper Giacoma Pucciniego. Odbędzie się ona w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Więcej: teatrmuzyczny.eu/kalendarium/tosca-2023-2024

Zostaw komentarz