fbpx

Ostatkowe Danie dla Mola

28 stycznia 2018
1 054 Wyświetleń

Już 10 lutego odbędzie się 26. edycja Dania dla Mola, literacko-kulinarne wydarzenie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie, którego historia sięga 2007 roku. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod nazwą “Ostatkowe Danie dla Mola”.

Zadanie konkursowe obecnej edycji polega na odnalezieniu w literaturze pięknej opisu przygotowywania, serwowania lub delektowania smakiem najróżniejszych potraw, odnalezieniu apetycznej sceny z filmu bądź napisaniu własnego utworu. Tegoroczne wydarzenie skupia się na poszukiwaniu tych utworów, które przybliżą nam smaki “ostatkowych stołów” przygotowywanych na przyjęcia z przyjaciółmi. Na spotkaniu nie zabraknie również ostatkowych tradycji charakterysztycznych dla Lubelszczyzny, które  przybliżą  regionaliści z Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego. “Mol” jest dla każdego – wstęp na wydarzenie jest wolny, osoby które nie biorą udziału w konkursie mogą przynieść ze sobą coś na ostatkowy stół i podzielić się swoimi ulubionymi smakami z innymi czytelnikami.

W tym roku na “potańcówkę z Molem” spotykamy się w Kawiarni Artystycznej “Złota Lira” w Bychawskim Centrum Kultury. ( geba )

 

foto: MBP w Bychawie

Zostaw komentarz