fbpx

Ostatnia szansa na odwiedzenie wystawy STOP WOJNIE – artyści dla Ukrainy w Project Art Gallery w VIVO! Lublin

25 kwietnia 2022
777 Wyświetleń

Jeszcze tylko do piątku, 29 kwietnia, można obejrzeć wyjątkową wystawę „Stop Wojnie” w ramach Project Art Gallery w VIVO! Lublin. To prace kilkunastu artystów, którzy poprzez swoje obrazy postanowili zamanifestować sprzeciw wobec wojny na Ukrainie. Zwieńczeniem ekspozycji będzie aukcja wystawionych dzieł, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Renata Owczaruk, Ptak Wolności, olej/ płótno, 2022

Ostatnie wydarzenia diametralnie zmieniły spojrzenie na świat i bezpieczeństwo. Od tego czasu ludzie solidaryzują się z sąsiadami zza wschodniej granicy, oferując wszelaką pomoc – nocleg, zbiórki artykułów pierwszej potrzeby, czy znalezienie pracy.

Swoje wsparcie i sprzeciw wobec wojny wyrażają także artyści zrzeszeni w Kazimierskiej Konfraterni Sztuki oraz pozostali, którym leży na sercu los Ukrainy, za pomocą obrazów. Kłębiące się myśli, strach i współczucie przelane na płótna można zobaczyć na wystawie w ramach Project Art Gallery w VIVO! Lublin jeszcze tylko do 29 kwietnia.

Jerzy Krzysztoporski, olej/ płótno, 2022

– Wystawa powstała z wielkiej potrzeby serca w nadziei poruszenia jeszcze bardziej ludzkich serc i zostawienia trwałego śladu naszego sprzeciwu w postaci twórczości plastycznej

– podkreśla Roman Gruszecki, Prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Roman Gruszecki, Exodus II, olej/ płótno, 2022

Oprócz obejrzenia przejmujących dzieł, warto też wziąć udział w aukcji przewidzianej na zakończenie ekspozycji. Dochód ze sprzedanych obrazów zostanie przekazany na rzecz Ukrainy.

Jacek Kwiatkowski, Bez Tytułu, fotografia, 2022

Wystawa jest czynna do 29 kwietnia i znajduje się w lokalu Project Art Gallery, zlokalizowanym na poziomie +1 obok Centrum Rozrywki Leopark. Wstęp jest bezpłatny.

/artykuł sponsorowany/

Zostaw komentarz