fbpx

Oświadczenie linii Wizz Air w związku z sytuacją pogodową w Wielkiej Brytanii

12 grudnia 2022
610 Wyświetleń

Obfite opady śniegu i niekorzystne warunki pogodowe, które dotarły do Wielkiej Brytanii 11 grudnia, doprowadziły do poważnych zakłóceń w naziemnym transporcie publicznym, a także we wszystkich liniach lotniczych latających do i z Wielkiej Brytanii.

Zakłócenia w lokalnym naziemnym transporcie publicznym uniemożliwiły pracownikom lotniska (np. agentom kontroli bezpieczeństwa, agentom obsługi naziemnej, personelowi odladzania samolotów) dotarcie do miejsca pracy, podczas gdy ponad 10 centymetrów śniegu nagromadziło się na pasach startowych i innych częściach lotnisk co uniemożliwiło liniom lotniczym odloty lub lądowania na kilku lotniskach w Wielkiej Brytanii.

Wizz Air również został dotknięty tymi nieoczekiwanymi okolicznościami niestety musiał odwołać lub znacznie opóźnić niektóre loty do i z lotnisk Londynu Luton i Londynu Gatwick.

Zespoły Wizz Air ciężko pracują, aby przywrócić normalne funkcjonowanie, jednak na tym etapie istnieje wiele czynników, na które linia lotnicza nie ma wpływu. Wizz Air poinformował swoich pasażerów, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio przez www.wizzair.com/ lub aplikację mobilną, o obecnej sytuacji i możliwościach zmiany rezerwacji lotów, podczas gdy pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem pośrednika, powinni zwrócić się do tych firm w celu uzyskania dalszych informacji.

Wizz Air współpracuje ze swoimi lokalnymi partnerami, aby zapewnić zakwaterowanie w hotelu pasażerom, którzy utknęli, ale Wizz Airostrzega, że ze względu na dziesiątki tysięcy pasażerów, którzy utknęlina kilku lotniskach w Wielkiej Brytanii, znalezienie odpowiedniego zakwaterowania może zająć więcej czasu niż oczekiwano.

Wizz Air dąży do jak najszybszego wznowienia normalnej działalności i dziękuje pasażerom za zrozumienie i wsparcie w tych trudnych czasach.

Źródło: A PRIORI COMMUNICATIONS

Zostaw komentarz