fbpx

Otwarcie boisk Orlik

4 maja 2020
582 Wyświetleń

Od 4 maja wszystkie kompleksy boisk Orlik zlokalizowane na terenie Miasta Lublin ponownie zostały otwarte.

Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-21.00, z uwzględnieniem godzin dla klubów sportowych, oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00-21.00.Obiekty będą funkcjonować w oparciu o zasady określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a także wytyczne Ministerstwa Sportu.


Zasady korzystania z obiektów:

  • Obowiązuje ograniczenie ilości osób korzystających z obiektu. W ramach kompleksu boisk Orlik dostępne są dla użytkowników dwa boiska (do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne). W tym samym czasie na każdym z boisk może jednocześnie przebywać nie więcej niż 6 osób i 1 trener. Limit dotyczy jedynie osób korzystających z obiektu. Nie dotyczy on osób niezbędnych do jego obsługi.
  • Liczba osób korzystających z obiektu lub sprzętu będzie na bieżąco weryfikowana.
  • Na obiektach nie ma możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego, poza toaletą.
  • Osobom korzystającym z obiektów zapewnione zostaną środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Przebywając na obiekcie, nie ma obowiązku zakrywania twarzy (dotyczy to osób uprawiających sport i osoby prowadzącej zajęcia). Należy pamiętać o obowiązku zasłaniania twarzy podczas przemieszczania się na teren obiektu.
  • Po każdym użyciu i każdej grupie korzystających odbywać się będzie dezynfekcja urządzeń i sprzętu sportowego. Dezynfekcji podlegają przede wszystkim przedmioty mające bezpośredni kontakt z osobami, które go użytkują. Animatorzy dezynfekują bramki, kosze, ale nie wydają „osobistego” sprzętu sportowego np. piłki. Każdy uczestnik musi przyjść ze swoim sprzętem.
  • Obowiązują ograniczenia kontaktu pomiędzy grupami korzystających.

Nad przestrzeganiem powyższych zasad czuwać będzie animator obiektu. Możliwość udostępnienia otwartych obiektów sportowych nie jest ograniczona limitem wieku, należy jednak pamiętać, że zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami dziecko w wieku do 13 lat może dotrzeć na obiekt tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej. Opiekun nie bierze udziału w zajęciach i nie jest liczony do powyższych limitów.

Materiały UM Lublin||foto Pixabay

Zostaw komentarz