fbpx

Park Ludowy nabiera mocy

22 stycznia 2020
690 Wyświetleń
Bez przerwy zimowej w 23-hektarowym Parku Ludowym w Lublinie intensywne prace rewitalizacyjne. Wytyczono wszystkie naturalne tory dla rowerzystów (pumptracki), kończy się remont systemu odwadniającego, przebudowa rowów melioracyjnych i budowa drenaży, a także wykonanie zewnętrznych instalacji wodociągowych. W parku pojawiło się 600 nowych drzew z wszystkich 638 planowanych do nasadzenia.

W miejscu dawnego amfiteatru powstaje dydaktyczny ogród wodny z niecką fontanny oraz niezbędną infrastrukturą. Zakończyła się budowa budynku technicznego oraz toalet, które są już w stanie surowym zamkniętym. W budynkach prowadzone są prace wykończeniowe, montowana jest instalacja elektryczna oraz kanalizacja sanitarna.

Gotowe są fundamenty oraz przyczółki kładki pieszo-rowerowej na Bystrzycy, która połączy park z bulwarem po drugiej stronie rzeki. Kładkę tworzą dwa elementy: pomost dolny przeprowadzający ciąg pieszy oraz pomost (łuk) górny o charakterze rekreacyjno-widokowym. Sama nawierzchnia będzie wykonana z drewna. Dolna część kładki została już wyprodukowana, nad górną, metalową konstrukcją trwają jeszcze prace w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej.

Podbudowy alejek są wykonane w 20%. Pozostało ich dokończenie oraz położenie nawierzchni, a także instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych. Przed zakończeniem inwestycji w parku pojawią się nasadzenia krzewów oraz elementy strefy aktywnego wypoczynku tj. mała architektura oraz wyposażenie placów zabaw, ćwiczeń i siłowni.

Rewitalizacja przyrodnicza Parku Ludowego rozpoczęła się w 2019 roku. Całkowity koszt prac to blisko 36 mln zł, z czego 20,5 mln zł to środki europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. (UM)

Zostaw komentarz