fbpx

Październik w Teatrze Andersena w Lublinie

25 września 2021
489 Wyświetleń

Co nowego szykuje się w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie? Obejrzeć będzie można spektakl TYMOTEUSZ I PSIUŃCIO w reż. Arkadiusza Klucznika. Jest to historia Tymoteusza, niesfornego misia, który jest ciekawy świata i stale pakuje się w tarapaty. Lubelska widownia miała już okazję poznać tego miłego niedźwiedzia i jego tatę w spektaklu Tymoteusz wśród ptaków w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Tym razem Tymoteusz postanawia mieć, wbrew woli Taty, przyjaciela Psiuńcia. Ciekawe, co z tego wyniknie.

Pyza na polskich dróżkach, foto Przemysław Bator

Kolejna propozycja to PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH, w reż. Daniela Arbaczewskiego, dla tych naj-najmłodszych widzów. Tytułowa Pyza zabierze widzów na ścieżki, na których sama stawia pierwsze kroki, gdzie będzie można spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie teatru interaktywnego, w którym widzowie i ich rodzice będą mogli siedzieć wraz z aktorami na scenie i dosłownie wpływać na przebieg i tempo spektaklu.

Lekcje niegrzeczności, foto Natalia Wierzbicka

I jeszcze LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI CZYLI ŁYSOL I STRUSIA w reż. Jacka Papisa. „Grzecznomierz”, to przyrząd do badania grzeczności. Noszą go na szyi uczestnicy konkursu, a wśród nich Strusia – najgrzeczniejsza dziewczynka w klasie. Jej plany pokrzyżuje kompletnie zwariowany pies – Łysol, który nagle pojawi się w życiu Strusi i nauczy ją jak czerpać z niego radość. To bardzo zabawna historia, jednak najważniejsze jest przesłanie. Dzięki Łysolowi Strusia, zmieni się w asertywną, otwartą i wierzącą w siebie osobę.

Więcej: https://teatrandersena.pl/repertuar/

(ann)

foto wstępne: Tymoteusz i Psiuńcio, autor: Tomasz Tylus

Zostaw komentarz