fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

"Pierwsze rozdanie" Grupy Goście

7 grudnia 2015
Komentarze wyłączone
872 Wyświetleń

pierwsze-rozdanie-b-iext30662740W listopadzie do sprzedaży trafił debiutancki album lubelsko-warszawskiej Grupy GOŚCIE zatytułowany „Pierwsze rozdanie”. Zespół powstał w 2010 roku i składa się z pięciu młodych wykonawców: Michał Jabłoński – wokal, Wojtek Zając – klawisze, Wojtek Rowicki – gitara basowa, Marek Majewski – gitara, Artur Jasiński – perkusja. Na płycie znajduje się jedenaście utworów, nad którymi muzycy pracowali prawie dwa lata. Można tu znaleźć kilka łagodnych popowo-rockowych utworów, jak i dość ostre, dynamiczne kompozycje wzbogacone dobrym gitarowym brzmieniem i sporą dawką elektroniki. Wyróżnikiem i wspólnym mianownikiem wszystkich kawałków są teksty napisane po polsku, o co dziś na polskim rynku muzycznym wcale nie tak łatwo. Przy komponowaniu albumu członkom Grupy GOŚCIE przyświecała idea uniwersalności. Chcą, aby ich utwory trafiały zarówno do młodszych, jak i bardziej wytrawnych odbiorców. Dlatego materiał na płycie jest bardzo różnorodny. Kompozycje, wykonanie i teksty zdecydowanie różnią się od zalewającej nas kiczowatej popowej papki. Płytę promuje singiel „Hazard życia”, mówiący o życiu zagubionego człowieka, który wszystko wokół siebie porównuje do gry. Każde niepowodzenie to przegrana w partii pokera. Teledysk nakręcony w Lublinie, symbolicznie również nawiązuje do gry w pokera. Jest dynamiczny, ale i mocno klimatyczny.

Płyta w całości powstała na Lubelszczyźnie. Część partii instrumentalnych nagrywano w Lublinie, a część we Włodawie. Zespół pracował w studiu Bajm razem z ich gitarzystą Adamem Drathem i w State Of Sound Studio z młodym, ale bardzo doświadczonym producentem Adrianem „Adim” Owsianikiem.
Wokalistą Grupy GOŚCIE jest pochodzący z Warszawy, obdarzony świetnym głosem i niesamowitą barwą Michał Jabłoński, którego wielu może pamiętać z drugiej edycji programu „The Voice Of Poland”. Reszta zespołu związana jest z Lubelszczyzną. To właśnie tutaj powstał zespół i cały materiał na „Pierwsze rozdanie” i to również tutaj zespół ma największą grupę fanów, którą oczywiście za pośrednictwem płyty chce powiększyć o słuchaczy z całej Polski. 

Aleksandra Biszczad

Grupa Goście, Pierwsze rozdanie, Wydawnictwo Fine Art, Dystrybutor Fonografika, 2015.

 

Komenatrze zostały zablokowane