fbpx
śmigłowiec AW119

Pierwszy śmigłowiec AW119 z certyfikatem IFR dla ratowników w USA

14 lipca 2020
809 Wyświetleń

Firma Leonardo ogłosiła, że operator usług ratownictwa medycznego, firma Life Link III, działająca w Stanach Zjednoczonych, złożyła zamówienie na jeden śmigłowiec jednosilnikowy AW119 z certyfikatem IFR z przyszłą opcją zakupu drugiej maszyny. Maszyna dołączy do obecnej floty dziesięciu śmigłowców AW119Kx zapewniających krytyczną opiekę w locie oraz transport pacjentów w Minnesocie i Wisconsin, która dotąd zaliczyła łącznie ponad 21 tys. godz. lotu. Dostawa z linii montażu końcowego maszyn AW119 w Filadelfii jest spodziewana w trzecim kwartale 2021 r. 

Ten typ śmigłowca to pierwsza na świecie w pełni certyfikowana przez FAA do IFR (wykonywania lotów według wskazań przyrządów) maszyna jednosilnikowa od dziesięcioleci, która może bezpiecznie latać przy słabej widoczności i w trudnych warunkach pogodowych a przy tym ma świetne osiągi i dużą przestrzeń w kabinie zachowując ekonomiczne zużycie paliwa typowe dla pojedynczego silnika.

Ponad 350 maszyn AW119 sprzedanych do dzisiaj ponad 130 klientom w 40 krajach wykonuje szeroką gamę misji, w tym misje z zakresu ratownictwa medycznego, transportu ładunków, gaszenia pożarów, pilnowania porządku publicznego, transportu pasażerów, szkoleń oraz misje rządowe i wojskowe.

Czytaj też: Zmiana zarządu w Porcie Lotniczym Lublin

Zostaw komentarz