fbpx

Pomagamy zwierzętom ze schronisk

5 stycznia 2021
639 Wyświetleń

Zima to trudny czas dla bezdomnych zwierząt. Dlatego IKEA i SKENDE organizują zbiórkę koców, pledów, ręczników oraz dobrej jakości karmy dla psów oraz kotów. Dary zostaną przekazane do schronisk dla zwierząt znajdujących się w województwie lubelskim. Akcja rozpoczęła się poniedziałek, 4 stycznia i potrwa trzy tygodnie, do 24 stycznia.

W jaki sposób można przekazać dary dla bezdomnych czworonogów? Wystarczy zostawić je w specjalnym pojemniku, który będzie znajdował się za kasami IKEA. Można także zostawić je w sklepie Aquael Zoo znajdującym się na pasażu zewnętrznym SKENDE Shopping.

– W IKEA mówimy, że dom to najważniejsze miejsce na świecie. Bezpieczne, ciepłe i funkcjonalne. W wielu mieszkaniach żyją z nami psy i koty, traktowani jak domownicy. Pamiętajmy jednak, że są zwierzęta, które w wyniku różnych okoliczności, zmuszone są żyć w schroniskach. Dlatego chcemy im pomóc, apelując do naszych klientów o gorące serce i materialne wsparcie – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

W sklepie Aquael ZOO zbierane są również plastikowe nakrętki w ramach akcji „Ukręcamy Okrucieństwo” prowadzonej przez Fundację na rzecz ochrony praw zwierząt Ex Lege.

Zbiórka tekstyliów i karmy dla schronisk, to kolejna akcja IKEA i SKENDE na rzecz zwierząt. Jesienią  SKENDE Shopping otworzyło na terenach zielonych wokół centrum, Strefę Psa. To wyjątkowe miejsce, i pierwsze takie w Lublinie, w którym czworonożni przyjaciele mogą bezpłatnie i bezpiecznie bawić się oraz trenować.

Zostaw komentarz