fbpx

Pomaganie przez wiosłowanie w VIVO! Lublin. Akcja na rzecz WOŚP

20 stycznia 2022
558 Wyświetleń

W sobotę 29 stycznia, w ramach 30. Finału WOŚP, do Lublina zawita ogólnopolska akcja bicia rekordu w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. Każdy chętny będzie mógł dołączyć do zabawy w godzinach 9:00 – 19:00 w VIVO! Lublin. To doskonała okazja, aby nie tylko sprawdzić swoją kondycję, spotkać znane osoby, które dołączą do rywalizacji, ale i – zwyczajnie – pomóc.

W wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy biorą udział mieszkańcy 9 miast – Poznania, Gdańska, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia, Krakowa i Lublina. Mierzą się ze sobą na ergometrach kajakowych i wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda w przeciągu 10 godzin pokona dystans 500 metrów. W Lublinie chętni będą mogli podjąć wyzwanie w holu głównym VIVO! Lublin.

Sportową atmosferę podgrzeje fakt, że w wiosłowaniu wezmą udział znani lublinianie oraz zawodniczki i zawodnicy AZS UMCS Lublin. W poprzedniej edycji zmagań mieszkańcy Lublina przewiosłowali najkrótszy dystans spośród wszystkich miast biorących udział w zawodach, może więc w tym roku uda się to zmienić? Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił, zapewniając każdemu dobroczyńcy wyjątkowy imienny certyfikat. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Lublin.

– Liczymy, że odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w VIVO! Lublin będzie sprzyjała sportowej rywalizacji. Cieszymy się, że dzięki dobrej zabawie uda się również nieść pomoc najbardziej potrzebującym, a my sami możemy włączyć się w tak wspaniałą akcję. Mocno trzymam kciuki za mieszkańców naszego miasta, zróbmy wszystko, aby w tym roku „przepłynąć” najdłuższy dystans

– mówi Katarzyna Wojciechowska – Wójcik, Dyrektor VIVO! Lublin.

Akcja odbędzie się, w sobotę, 29 stycznia 2021 roku, w godz. 9:00-19:00. Przez cały dzień sportowym emocjom będzie towarzyszyła zbiórka datków do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że dochód z tegorocznego 30. Finału WOŚP zostanie przeznaczony na okulistykę dziecięcą.

/artykuł zewnętrzny/

Zostaw komentarz