fbpx

Pomoc dla lubelskich przedsiębiorców i organizacji pozarządowych

29 października 2020
683 Wyświetleń

Od 17 października obowiązują znów ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej w związku ze stanem epidemii. Niektóre branże, m.in. gastronomiczna, eventowa, fitness, spotykają się z bardzo poważnymi ograniczeniami w prowadzeniu działalności, a często z zupełną utratą możliwości jej prowadzenia. 

W związku z tym, że obecna sytuacja ponownie postawiła lubelskich przedsiębiorców w bardzo trudnym położeniu, Miasto Lublin podjęło szereg działań pomocowych dla biznesu i organizacji społecznych w ramach Lubelskiego Pakietu Wsparcia dla Lokalnych Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych.

Pakiet daje m.in. możliwość skorzystania z ulg dla podmiotów będących dzierżawcami bądź najemcami nieruchomości stanowiących własność Gminy Lublin. Oferuje także pomoc w zakresie podatków lokalnych w postaci odraczania terminów płatności bądź rozłożenia płatności na raty.  Miejski Urząd Pracy w Lublinie cały czas przyjmuje wnioski i realizuje zadania wynikające z kolejnych edycji tzw. tarczy antykryzysowej. Do tej pory, MUP w Lublinie wypłacił dotacje na kwotę ponad 166 mln zł dla ponad 25 tys. Przedsiębiorców.

Więcej na: https://lublin.eu/mieszkancy/skrot-subserwisu-strona-glowna/pomagamy-lubelskim-przedsiebiorcom-i-organizacjom-pozarzadowym,1059,791,1.html

Źródło: Biuro Prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz