fbpx

Pomóżmy właścicielce spalonego domu na drzewie

10 lutego 2017
Komentarze wyłączone
2 881 Wyświetleń

20170208_08542911 zastępów straży pożarnej gasiło pożar drewnianego zamku na drzewie w Majdanie Skrzynieckim koło Borzechowa. Spłonęła duża część budynku i całe jego wyposażenie. Zginęły cztery koty, spalił się komputer z całą pracą doktorską. Nie wiadomo jeszcze czy budynek zostanie w całości rozebrany. Chęć pomocy przy rekonstrukcji zgłosił m.in. profesjonalny stolarz.

Na co dzień Magdalena Granos prowadzi na uniwersytecie zajęcia z informatyki. Kilka lat temu przeprowadziła się z Wrocławia do Majdanu Skrzynieckiego. Spieniężyła cały dobytek, kupiła ziemię, napisała projekt „Kraina Spełnionych Marzeń”, w ramach którego dostała dofinansowanie unijne na wybudowanie drewnianego, ekologicznego zamku na drzewie w Dolinie Chodelki i na stworzenie tu docelowo ośrodka edukacyjnego. Przez dwa lata zdobywania środków i budowy mieszkała w przyczepie kempingowej. W tym czasie przywróciła starorzecze Chodelki, zainstalowała oczyszczalnię ścieków i oświetlenie solarne. Na hektarowej działce stworzyła niezwykły ogród, na który składają się symboliczne kręgi wypełnione roślinami. Dwa lata temu na łamach „LAJF magazyn lubelski” opublikowaliśmy reportaż poświęcony Magdalenie Granos:

Kobieta z zamku na drzewie

Przyczyny pożaru nie są znane. Wstępnie straty zostały oszacowane na 200 tysięcy złotych. Posesja nie była ubezpieczona. W pomoc dla poszkodowanej w pożarze zaangażowali się władze gminy Borzechów oraz mieszkańcy. Również i my apelujemy o pomoc finansową. Bezcenna jest każda kwota. Pieniądze można wpłacać na konto:

mBank 71 1140 2004 0000 3402 2595 6897

Magdalena Granos

Majdan Skrzyniecki 24

 

Komenatrze zostały zablokowane