fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Port Lotniczy Lublin otwarty na biznes

12 kwietnia 2021
505 Wyświetleń

Port Lotniczy Lublin wprowadził do swojej oferty nowe usługi adresowane głównie do klientów biznesowych.

Pierwszą jest usługa cargo. Uruchomiony został magazyn cargo, a spółka podjęła działania związane z wybudowaniem nowoczesnego terminala. Spółka posiada ok. 400 ha powierzchni, które może wykorzystać do budowania magazynów i składów.

Lotnisko posiada szereg atutów:

  • Port Lotniczy Lublin ma status lotniska międzynarodowego, dostępnego przez 24 godziny na dobę.
  • Wyposażony jest w urządzenia nawigacyjne (ILS kat. 2) umożliwiające wykonywanie operacji lotniczych w ograniczonych warunkach pogodowych.
  • Port może obsługiwać samoloty do kodu D, a więc wielkości Boeing 767 czy Airbus A310.
  • Lotnisko jest świetnie skomunikowane z siecią dróg międzynarodowych, ekspresowych oraz z koleją.
  • PLL położone jest przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych przejść granicznych i terminali przeładunkowych do Białorusi, Rosji i Ukrainy.

Lotnisko będzie oferowało kompleksową obsługę ładunków lotniczych w zakresie przesyłek importowanych i eksportowanych z i do Portu Lotniczego Lublin. Towar przywieziony na lotnisko przejdzie przez kontrolę bezpieczeństwa i zostanie załadowany do samolotu. Natomiast po przylocie do Lublina ładunek zostanie sprawdzony, przygotowany do odbioru i będzie mógł oczekiwać na przekazanie klientowi.

W ramach cargo oferowana będzie także obsługa RFS (Road Feeder Service), czyli transport towaru lotniczego ciężarówkami do samolotu na innym lotnisku. W tym przypadku konieczne sprawdzenie takiego towaru pod względem bezpieczeństwa przeprowadzone zostanie w terminalu cargo PLL.

Druga usługa skierowana jest do sektora prywatnego ruchu lotniczego. Lotnisko dysponuje nowoczesnym i komfortowym pomieszczeniem Business Executive Lounge, które chce wykorzystać na rynku usług Business Aviation.

Prestiżowy salon wypoczynkowy zapewnia możliwość relaksu. Goście mogą skorzystać z oferty „all inclusive”, która umożliwia skorzystanie z napojów i przekąsek. W saloniku dostępna jest też bezpłatna sieć Wi-Fi. Dla załóg Port Lotniczy Lublin oferuje możliwość bezpłatnego wydrukowania dokumentów, a także skorzystania z oferty biura meteo.

Lubelskie lotnisko zapewnia także asystę pracowników Business Executive Lounge przed kontrolą paszportową, indywidualny transport między samolotem a terminalem, organizuje również transport do hotelu. W dniu wylotu personel saloniku VIP zapewni sprawną odprawę, zajmie się sprawdzeniem bagażu i zapewni asystę aż do drzwi samolotu.

Dodatkowo lotnisko zapewnia obsługę wszelkich typów samolotów biznesowych z pełną, całodobową ofertą handlingu: sprzątanie pokładu samolotu, serwis wodny, asenizacyjny, GPU, ASU, odladzanie, tankowanie.

Zostaw komentarz