fbpx

Port Lotniczy Lublin partnerem UMCS

3 czerwca 2022
847 Wyświetleń

Do partnerów gigantów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, takich jak Asseco Data System czy Centralny Ośrodek Informatyki, dołączył Port Lotniczy Lublin. To kolejne znaczące porozumienie podpisane w ramach trwającej kadencji rektorskiej.

2 czerwca br. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Port Lotniczy Lublin podpisali porozumienie o współpracy. W spotkaniu udział wzięli rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. uczelni oraz prezes zarządu PLL Andrzej Hawryluk, wiceprezes zarządu Włodzimierz Wysocki i dyrektor handlowy Marek Pierściński.

Współpraca obu partnerów opierać się będzie m.in. na realizacji projektów naukowo-badawczych oraz edukacyjnych z poszanowaniem praw własności intelektualnej, realizacji programów praktyk studenckich i staży zawodowych, organizacji szkoleń, promowaniu najlepszych studentów, ułatwiając im start na rynku pracy, wymianie informacji, materiałów, publikacji w dziedzinach pozostających w sferze zainteresowania obydwu instytucji, realizacji wspólnych projektów oraz inicjatyw edukacyjnych, a także na wymianie doświadczeń pomiędzy sferą praktyki i nauki. Wspólne działania zakładają również włączenie się pracowników naukowych w przygotowanie materiałów wewnętrznych na potrzeby funkcjonowania lotniska.

Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym to jeden z kluczowych obszarów działalności UMCS. Jak zaznaczył rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski – Cała sfera przyszłej kooperacji obejmować będzie zarówno działania na gruncie naukowo-badawczym, badawczo-wdrożeniowym, jak i dydaktycznym. Szczegóły będziemy ustalać na bieżąco, ale dalsza perspektywa i zakres współpracy jest rzeczywiście bardzo szeroki i daje duże szanse na zaangażowanie naszej kadry, a także aktywność studentów z różnych wydziałów. Myślę tutaj m.in. o stażach naukowych i praktykach studenckich, a także w kontekście znalezienia pracy przez naszych absolwentów.

Rektor uczelni podkreślił, że współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym jest dla UMCS niezwykle istotna z punktu widzenia strategii uczelni oraz wzmacniania jej pozycji, a przez to również miasta i województwa.

W podobnym tonie wypowiadał się Andrzej Hawryluk, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin – Port Lotniczy Lublin jest czynnikiem prorozwojowym całego regionu. Znaszych doświadczeń i naszej infrastruktury korzystają również wyższe uczelnie. Cieszę się, że do tego grona dołącza największy uniwersytet w regionie, UMCS.

Więcej: www.umcs.pl/pl/aktualnosci,4622,port-lotniczy-lublin-partnerem-umcs,117776.chtm

foto UMCS w Lublinie

Zostaw komentarz