fbpx

Port Lotniczy Lublin podsumowuje wakacje bardzo dobrymi wynikami

12 października 2022
519 Wyświetleń

Tegoroczny sezon wakacyjny Port Lotniczy Lublin może uznać za udany. Od czerwca do końca września wykonano 1816 wakacyjnych operacji lotniczych, pasażerów udających się na wakacje i z nich powracających było 166000. Warto podkreślić, że w sierpniu odnotowano aż 47282 podróżnych, najwięcej w całej, blisko dziesięcioletniej historii lotniska.

Wakacyjne wyniki lubelskiego lotniska pokazały, że przygotowana przez nas oferta dobrze wpisuje się w oczekiwania podróżnych. Sezon wakacyjny udało się nam zakończyć z sukcesem

mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Rekordowa frekwencja podczas zakończonego sezonu wakacyjnego to zasługa bardzo dobrze przyjętych przez mieszkańców regionu rejsów w ramach akcji Lato 2022. W tym roku wakacje z wylotem z lubelskiego lotniska, reklamowano jako wylot nad cztery morza. Można było polecieć m.in. do Antalyi. Statystyki pokazały, że loty do tego tureckiego kurortu okazały się prawdziwym hitem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air do chorwackiego Splitu oraz Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym. Podobnie jak loty nad polskie morze, do Gdańska. Dlatego rejsy z Lublina do Trójmiasta w wakacje były wykonywane przez dwóch przewoźników – Ryanair i PLL LOT. Wszystkie rejsy miały bardzo wysokie wypełnienie samolotów. Wśród najpopularniejszych destynacji wakacyjnych niekwestionowanym numerem jeden było Burgas – na tej trasie samoloty wypełnione były w ponad 95%.

Na coraz większe zainteresowanie lotami z lubelskiego lotniska wpływ ma także dotychczasowa siatka połączeń regularnych. Bez względu na czas, niezmienną popularnością cieszą się loty do Londynu, Oslo i Eindhoven.

Tegoroczny sezon wakacyjny dobiegł końca. Ale już teraz pasażerowie lubelskiego lotniska mogą zacząć planować wypoczynek w przyszłym roku. Trwają rozmowy na temat jesiennej siatki połączeń, nowych destynacji i kolejnych wakacji. Są już pierwsze efekty. Od czerwca 2023 roku do siatki połączeń z Portu Lotniczego Lublin dołączają loty na grecką wyspę Rodos. Wycieczki sprzedaje już biuro podróży Rainbow. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem lotami do Turcji, biuro podróży Coral Travel Poland planuje dołożyć drugą rotację do Antalyi a sezon Lato 2023 rozpocząć wcześniej, bo od początku czerwca przyszłego roku. W sprzedaży bilety do Burgas i Splitu na rok 2023 oferuje już Wizzair.

Cieszymy się z tych zapowiedzi. Szczególnie jesteśmy zadowoleni, że nasza siatka połączeń zostanie uzupełniona o kolejne loty do Turcji. Kierunek ten należy do czołówki najchętniej wybieranych przez lubelskich turystów. Jestem przekonany, że ta dodatkowa rotacja przyciągnie dodatkowych pasażerów, którzy wybiorą nasz port lotniczy, jako początek wakacyjnej przygody

– dodaje prezes Hawryluk.

foto Port Lotniczy Lublin

Zostaw komentarz