fbpx

Poruszające kino w Wirydarzu CK

7 sierpnia 2020
578 Wyświetleń

Sierpniowe kino w Wirydarzu CK to wyjątkowa selekcja filmów.

Zespół Konfrontacji Teatralnych zaprasza do Ogrodu Rozkoszy Ziemskich, gdzie zobaczymy prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino. „Mulholland drive” to historia dwóch kobiet wplątanych w intrygę kryminalną w typowym dla Davida Lyncha świecie. W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie „Nasz czas” Carlos Reygadas opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku. „Dom, który zbudował Jack” to podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera.

Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi zaprasza do rozmowy o dwóch nietuzinkowych filmach. Nominowana do ośmiu Oscarów (zdobywczyni trzech) „Dunkierka” Christophera Nolana to superprodukcja o operacji, która w 1940 roku uratowała brytyjską armię przed nazistowską niewolą. Z kolei Todd Solondz w swoim „Happiness” poprzez historię trzech sióstr marzących o miłości prowokuje do przemyśleń na temat problemów współczesnych Amerykanów.

W kinowym programie nie mogło zabraknąć 18. edycji Watch Docs. Objazdowy festiwal filmowy o prawach człowieka po raz kolejny gości w Centrum Kultury w Lublinie z czterema poruszającymi dokumentami.  

Na wszystkie filmy wstęp wolny.

Źródło: Lublin.eu

Czytaj też: Kot w butach w Skansenie

Zostaw komentarz