fbpx

Potańcówka w skansenie

6 lipca 2023
513 Wyświetleń

Muzyczny wehikuł czasu zabierze uczestników Potańcówki na uliczki międzywojennych miasteczek, wybrzmią utwory niekiedy już zapomniane, a będące niegdyś popularnymi szlagierami. Sobotni wieczór, 8 lipca, będzie dobrą okazją do tańca i zabawy pod gołym niebem w otoczeniu zabytków lubelskiego skansenu. Potańcówka, w sektor Roztocze, zacznie się o godz. 19.15 i potrwa do północy 24.00 (wejście do Muzeum w godz. 19.00-22:00 lub do wyczerpania limitu miejsc).

Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i melodii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także poznać kroki klasycznych tańców takich jak fokstrot czy tango.

Potańcówka w skansenie jest swoistym muzycznym wehikułem czasu przenoszącym uczestników do lat międzywojennych, gdzie podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie. Tego wieczoru do tańców przygrywać będzie Maciejowa Kapela, której muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy. W repertuarze Kapeli znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia międzywojennego. W trakcie występów nie tylko piosenkami, ale również gwarą i sposobem bycia Maciejowa Kapela przenosi nas na ulice przedwojennego miasteczka, na którym rozbrzmiewają tanga, ballady i fokstroty.

Podczas Potańcówki czynna będzie karczma proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki. Bilety: 25 zł/normalny, 15 zł/ulgowy

foto A. Wójcik

Zostaw komentarz