fbpx

Potańcówka w skansenie na pożegnanie wakacji

28 sierpnia 2023
374 Wyświetleń

W sobotni wieczór, 2 września w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Potańcówka w skansenie na pożegnanie wakacji. Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem uczestnicy będą bawić się przy dźwiękach przedwojennych piosenek. Chętni będą mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanym na tę okazję miejscu.

Potańcówka w skansenie jest swoistym muzycznym wehikułem czasu przenoszącym uczestników do lat międzywojennych lubelskiej prowincji, gdzie podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie. Niezapomniane przedwojenne szlagiery zagra Kapela Hańszczanie, zespół znany bywalcom naszych plenerowych wydarzeń. Historia Kapeli zaczyna się w 2002 roku, od wspólnego muzykowania Krzysztofa Bujalskiego, Sławomira Sobolewskiego i Zbigniewa Rekuckiego. Z czasem do zespołu dołączały kolejne osoby, również płci pięknej. Obecny skład kapeli to ludzie, którzy na co dzień wykonują różne zawody, niekoniecznie związane z muzyką. Pochodzą z różnych środowisk, mają różne zainteresowania, są w różnym wieku. Łączy ich tak naprawdę tylko jedno: pasja muzyczna.

Na czas Potańcówki czynna będzie karczma proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30 i potrwa do północy (wejście na teren Muzeum będzie możliwe do godziny 22:00). Bilety: 25 zł normalne lub 15 zł ulgowe (Do wejścia na Potańcówkę uprawniają specjalne, odrębne bilety).

foto K. Wasilczyk

Zostaw komentarz