fbpx
WAŻNE
Zamek w Kazimierzu Dolnym zdobyty! (27 września, 2022 7:45 am)
Biznes Forum & Gala LKB 2022 (19 września, 2022 4:00 pm)
Bluesowe brzmienie w Lublinie (15 września, 2022 8:49 am)
Barwne wejście w inny wymiar (10 września, 2022 1:12 pm)

Poznaj Piwnicę pod Fortuną

13 października 2021
362 Wyświetleń

Stowarzyszenie Otwieracz wspólnie z Piwnicą pod Fortuną (Ośrodek ,,Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie) oraz Miastem Lublin zadbają o dostępność Piwnicy pod Fortuną.

W ramach projektu powstaną tyflografiki, czyli materiały dotykowe dla osób z niepełnosprawnością wzroku, które pozwolą na zapoznanie się z przedstawionymi na 9 polichromiach obrazami i motywami. Zostanie też zrealizowany film z oprowadzania po Piwnicy pod Fortuną. W filmie zostanie wprowadzona audiodeskrypcja, napisy dla osób niesłyszących i słabosłyszących oraz tłumaczenie na polski język migowy.

Ponadto przeprowadzone zostanie 6 warsztatów dla mieszkańców i mieszkanek Lublina, w tym osób z niepełnosprawnościami, przybliżających historię Piwnicy pod Fortuną oraz tradycję i kulturę w Lublinie w tamtym okresie.

– Piwnica pod Fortuną jest unikatowym i ważnym zabytkiem na mapie Lublina. Chcemy, by mogły ją zwiedzać, w miarę możliwości, także osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To niezwykle ważne, by dziedzictwo kulturowe było w równym stopniu dostępne dla wszystkich”.

– powiedziała Michalina Broda, koordynatorka projektu.

Zostaw komentarz