fbpx

Poznaliśmy Ambasadorów Województwa Lubelskiego

24 kwietnia 2018
1 291 Wyświetleń

21 kwietnia na Targach Lublin S.A, odbyła się XIX już, uroczysta Gala na której przyznano tytuły Ambasadorów Województwa Lubelskiego i wręczono Marki Lubelskie. Nagroda ta jest wyróżnieniem przyznawanym przez władze samorządu wojewódzkiego wraz z reprezentantami lubelskich mediów.

Tytuły przyznawane są osobom, firmom i instytucjom, najlepiej reprezentującym nasze województwo zarówno poza jego granicami jak i w całej Polsce.

– Gala Ambasador Województwa Lubelskiego jest dla mnie wyjątkowa. To już 19. edycja wydarzenia, które pokazuje jak wiele osób, firm i instytucji każdego dnia przyczynia się do rozwoju naszego województwa. Co roku Kapituła wybiera tylko troje laureatów. Co roku grono, spośród którego można wybierać jest liczne i to czyni wybór bardzo trudnym, bo wybieramy spośród sobie równych. Wyróżnienie w każdej kategorii może być tylko jedno, ale faktycznie wszyscy nominowani są bezdyskusyjnymi Ambasadorami Województwa Lubelskiego, i to takimi, jakich nasze województwo najbardziej potrzebuje: w dziedzinie nowoczesnych technologii, kultury, medycyny, rozwijania lokalnej gospodarki. Cieszę się więc, że mimo obiektywnych trudności w wybraniu tylko jednej osoby, instytucji lub firmy co roku jakoś się to udaje – powiedział Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

W tym roku tytułem Ambasadora Lubelszczyzny, poszczycić się mogą –

Grażyna Torbicka – w kategorii “osoba” jako dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi”, odbywającego się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Jest to największe na Lubelszczyźnie wydarzenie kulturalne i promocyjne. Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek” w kategorii “firma” będąca największym producentem serów żółtych w Polsce oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej w kategorii “Instytucja” jest to jedyny w kraju ośrodek, zajmującym się leczeniem, chirurgią rekonstrukcyjną i replantacją kończyn, leczy zarówno dzieci jak i dorosłych. 

Na Gali oprócz Ambasadorów wyróżniono także lokalne firmy, nagrodzone zostały one “Marką Lubelską” w ich składzie znalazło się siedem lubelskich firm:

  • Cukiernia Staropolska
  • Dr Gerard
  • LubApple
  • SCF Natural
  • Fagum-Stomil
  • JMP Flowers
  • Nocowanie.pl

Całe wydarzenie zostało uświetnione występem Beaty Kozidrak wraz z zespołem Bajm.

Zdjęcia UMWL

Zostaw komentarz