fbpx

Prof. Agata Mirek autorką Książki Historycznej Roku

24 listopada 2015
Komentarze wyłączone
698 Wyświetleń

ksProf. Agata Mirek, pracownik naukowy Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL została laureatką 8. edycji konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Nagrodą czytelników w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” wyróżniona została książka „Trudne lata. Wielkie Dni. Zakony żeńskie w PRL”.

To już drugi sukces prof. Agaty Mirek w tym konkursie. W 2009 r. doceniona została publikacja jej autorstwa – „Siostry zakonne w obozach pracy w PRL w latach 1954-1956”.

Konkurs na „Książki Historyczne Roku” organizuje Telewizja Polska, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej. Jury przyznaje nagrody w dwóch kategoriach – książki naukowej i popularnonaukowej poświęconej dziejom Polski i Polaków w XX wieku. Dodatkowo w obu tych kategoriach odbywa się głosowanie internetowe, gdzie czytelnicy wybierają swoje książki historyczne roku. Do konkursu mogły być zgłaszane oryginalne książki wydane w języku polskim pomiędzy 1 stycznia 2014 r. a 30 czerwca 2015 r.

Komenatrze zostały zablokowane