fbpx

Realizują Marzenia! Święto Artystów Nieprzetartego Szlaku

15 czerwca 2021
688 Wyświetleń

Zbliża się święto Artystów Nieprzetartego Szlaku. Finałowe Spotkania Teatralne „Marzenia” organizowane są już po raz 31. Artyści z niepełnosprawnościami zadebiutują na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej w terminie 17-20 czerwca 2021 r. Koordynator Nieprzetartego Szlaku jest Michał Stanowski.

Oficjalne rozpoczęcie nastąpi 18 czerwca o godz. 10.00. Całość festiwalu będzie dostępna także w przestrzeni wirtualnej. Uczestnicy spotkają się na żywo i zagrają dla prawdziwej publiczności.

Pierwszy dzień Przeglądu realizowany będzie tylko online, za to zobaczymy interesujący muzyczno-plastyczny spektakl Integracyjnego Teatralnego Studia Krug z Moskwy pt: „Everyman” w reżyserii Natalii Popovej.

Drugiego dnia, w piątek, w Teatrze Muzycznym zaprezentują się tylko grupy z Lublina. Będzie można zobaczyć Teatr Kruszynki z najmłodszymi uczestnikami SANS, którzy zabiorą widzów w „Podróż w nieznane”. W tegorocznym spektaklu bierze udział tylko 4 aktorów, za to po raz pierwszy wykorzystają słowo.

W programie, poza występami na żywo, czekają na widzów prezentacje online – przede wszystkim teatrów z zagranicy (z Rosji, Litwy, Białorusi i Ukrainy) – odbywać się będą na platformie Zoom oraz na Facebooku Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Obejrzymy także występy teatrów z Polski – Teatr Euforion z Wrocławia, dwa teatry z Białegostoku – Teatr 5 Groszy oraz Teatr I co teraz oraz aż trzy grupy z Sanoka – Teatr Wataha, Teatr Sanocka Przystań oraz Teatr Słoneczna Jesień. W niedzielę na Finał 31. SANS w przestrzeni wirtualnej zaprezentuje się żywiołowy Teatr Uśmiech z Kielc – Zespół Inscenizacji Tanecznych.

W programie tegorocznych 31. Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku przewidziane są popołudniowe spektakle online oraz dyskusje na żywo z zakresu arteterapii.

Spektakle będą prezentowane online na platformie Zoom (obowiązuje limit 100 osób), a dyskusje i studio festiwalowe będą dodatkowo streamowane poprzez portal Facebook. Organizatorzy zachęcają osoby zainteresowane oglądaniem Przeglądu do zapisania się do wydarzenia na Facebooku. Mimo limitów widzów w Teatrze formuła hybrydowa Spotkań pozwala przekraczać granice, otwiera całkiem nowe, wręcz nieograniczone możliwości. Cały czas będzie można dołączyć do wydarzenia online – wejść w interakcję, zobaczyć co dzieje się na widowni lub za kulisami.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/293195115802642

Więcej informacji: http://nieprzetartyszlak.eu/

(ann)

foto Fundacja Nieprzetartego Szlaku

Zostaw komentarz