fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Robert Pranagal – najlepszy

5 lutego 2017
Komentarze wyłączone
1 000 Wyświetleń
TheTower

The Tower – Nagroda Specjalna Jury

Redakcja „LAJF magazyn lubelski” ma przyjemność współpracować z najbardziej utalentowanymi lubelskimi fotografikami. Wśród nich jest, jak mówi sam o sobie – absolutny samouk i eksperymentator. Zafascynowany światłem jako tworzywem oraz swobodą interpretacji fotograficznej dąży do fotografii wykraczających poza zwyczajną rejestrację realistycznej oczywistości. Robert Pranagal – osoba wielkiej skromności, ale i pracowitości. Specjalizuje się w portrecie, fotografii koncertowej, street, fotografii eksperymentalnej oraz technikach szlachetnych, głównie gumie dwuchromianowej. Jest autorem m.in. jednej z najciekawszych okładek LAJF-a przedstawiającej członków zespołu Budka Suflera.

Miniony 2016 rok był rekordowy dla artysty pod względem przyznanych mu nagród i wyróżnień. W 2016 roku otrzymał tytuł Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (AFIAP), a już w styczniu 2017 r. Indyjska Fundacja Sztuk Wizualnych nadała mu tytuł Master – Indian Visual Arts Foundation (MIVAF). W Indiach otrzymał również Złoty Medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) za zdjęcie zatytułowane „Christmas Carol” oraz Nagrodę Specjalną jury za „The Tower”. W ubiegłym roku również inni jurorzy najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie dostrzegli kunszt lubelskiego fotografika. Podsumowanie jest imponujące – złote medale na konkursach w Macedonii, Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Turcji, Austrii, Bułgarii i dwukrotnie w Polsce. Srebrne medale w Grecji i Polsce, brązowy w Rumunii oraz liczne wyróżnienia, m.in. w RPA, Rumunii i Serbii.

Robert Pranagal ma na swoim koncie sześć wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2015 roku jest członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziękując za dotychczasową współpracę, nie kryjemy dumy i życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów.

 

Redakcja LAJF-a

ChristmasCarol

Christmas Carol – Złoty Medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP)

Komenatrze zostały zablokowane