fbpx

Różne formy finansowania zakupu samochodów

16 kwietnia 2020
993 Wyświetleń

Zakup auta za gotówkę to niejedyne rozwiązanie.

Dla klientów indywidualnych Renault proponuje też inne formy zakupu:

  • kredyt 50/50, gdzie 50% wartości samochodu klient wpłaca od razu, a drugą połowę spłaca po 12 miesiącach,
  • kredyt Ulgowy finansujący do 100% wartości pojazdu, z miesięcznymi płatnościami od 12 aż do 96 miesięcy okresu kredytowania,
  • kredyt Easy Box / Smart Start z niską ratą miesięczną oraz dużą ratą balonową na koniec okresu finansowania, promowany również jako „auto w abonamencie”. Klient może spłacić ratę balonową, rozłożyć ją na miesięczne płatności lub zostawić auto u dealera i wymienić je na nowy pojazd, dzięki czemu cały czas może cieszyć się nowym pojazdem przy niskim miesięcznym koszcie.

Również firmy mogą korzystać z powyższych form kredytowania lub sfinansować pojazd w formie:

  • leasingu – suma opłat od 101%, 
  • najmu długoterminowego Renault/Dacia Bussines Plan, gdzie przez cały okres finansowania klient ma wliczoną w ratę pełną obsługę serwisową samochodu, a na koniec może wykupić auto lub wymienić je na nowy pojazd.


Czy w przypadku kiedy posiadamy firmę, leasing jest zawsze najlepszym rozwiązaniem? 

Leasing z księgowego punktu widzenia jest najprostszą formą finansowania, co nie znaczy, że najkorzystniejszą. Firmy potrzebujące szybko dużych kosztów mogą pomyśleć o kredycie. Decyzja jest jednak zależna od sytuacji finansowej naszej firmy.


Czym różni się leasing od najmu długoterminowego?

Z punktu widzenia prawa umowa najmu długoterminowego to umowa leasingu z dużą ratą wykupu. W miesięczny czynsz, który opłaca korzystający, wliczona jest również rata kompleksowej obsługi serwisowej finansowanego pojazdu. Najistotniejszą korzyścią jest to, że przez cały okres najmu klient nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem samochodu, a podczas ewentualnych napraw dostaje auto zastępcze. Rata najmu jest znacznie niższa, ponieważ w odróżnieniu od leasingu spłacamy głównie utratę wartości samochodu.

Jak wygląda finansowanie firm, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą? 

Od start-up’ów Nazaruk Service wymaga najczęściej ok. 20% wkładu własnego. Alternatywą może być skorzystanie z wynajmu długoterminowego, ponieważ w przypadku Renault/Dacia Bussines Planu bank może zgodzić się na mniejszy wkład własny.

Jakie dokumenty są niezbędne? 

W przypadku wpłat własnych powyżej 20% finansowanego auta – Nazaruk Service zazwyczaj nie wymaga żadnych dokumentów. Jeżeli klient decyduje się na mniejszy wkład własny, będzie musiał w przypadku firmy udokumentować przychody, natomiast osoba fizyczna przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu.

Jak długa trwa cały proces przygotowania umów tego rodzaju? 

Umowy kredytowe uruchamiane są następnego dnia po podpisaniu umowy oraz zarejestrowaniu auta przez klienta. W przypadku leasingu lub najmu są to 3 dni robocze, ponieważ to bank rejestruje auto.

Jakie warunki trzeba spełnić? 

Podstawą w przyznaniu finansowania przez bank jest pozytywna historia kredytowa klienta. W przypadku osób fizycznych bank musi wyliczyć również zdolność kredytową na podstawie dochodów klienta. 

Nazaruk Service Sp. z o.o.

Abramowicka 45, 20–442 Lublin

tel. 81 748 68 68

Zostaw komentarz