fbpx

Samorządowy Lider Edukacji

13 grudnia 2019
665 Wyświetleń
Miasto Lublin zostało uhonorowane prestiżowym tytułem „Samorządowego Lidera Edukacji”, przyznanym w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw. Za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem Miasto wyróżniono już po raz 9, za co otrzymało specjalny certyfikat „Lider wśród Liderów”. Lublin nagrodzono również wyróżnieniem nadzwyczajnym – „Lider Edukacji Praktycznej” – za aktywne, nowatorskie i innowacyjne działania w dziedzinie rozwoju edukacji praktycznej uczniów.
Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenia jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”, przyznawany przez Komisję Ekspertów, jest jednym z najbardziej elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów w Polsce. Eksperci oceniający  Lublin dostrzegli aktywność gminy ukierunkowaną na wdrażanie innowacji oświatowych, rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz budowanie klimatu przyjaznego nauce. Lublin nagrodzono również za zastosowanie rozwiązań, które pozwoliły postrzegać szkoły i placówki oświatowe, jako instytucje budujące kapitał społeczny środowiska lokalnego.
Gala Finałowa tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw odbyła się 11 grudnia 2019 r. w Łodzi. Podczas wydarzenia podkreślano priorytetowe znaczenie oświaty w polityce lokalnej, a także szczególną rolę gmin i powiatów będących organami prowadzącymi dla szkół i placówek oświatowych. (Materiały UM Lublin)

Zostaw komentarz