WAŻNE
Struktura, forma, światło (Sierpień 14, 2019 11:31 am)
Aktywna Kobieta (Sierpień 14, 2019 10:16 am)
Kolejnych stu lat! (Sierpień 13, 2019 10:04 am)
„Straszny Dwór” w Kozłówce (Sierpień 12, 2019 12:26 pm)

Samsung na Politechnice Lubelskiej

8 lutego 2019
139 Wyświetleń

Południowokoreański gigant – grupa biznesowa Samsung otworzyła na Politechnice Lubelskiej  inkubator start-upów, którego ideą jest łączenie nauki z biznesem, by przeciwdziałać szerzącej się cyber – przestępczości.  Lublin jest drugim po Rzeszowie ośrodkiem we wschodniej części Polski, w którym Samsun sfinansował tego typu jednostkę.

Pierwszą zarejestrowaną innowacyjną aplikacją inkubatora została aplikacja Buddy Real, która ma na celu obronę dziecka w sieci przed wulgarnymi treściami oraz komentarzami. Urządzenie będzie samodzielnie analizować zamieszczone informacje oraz sprawdzać jej autora. W przypadku wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia system natychmiast skieruje raport do rodziców młodocianego użytkownika Internetu wysyłając go drogą mailową lub SMS-em. Autorem tego start-upu jest Michał Krawczyk.

Co ciekawe, do inkubatora swoje pomysły z zakresu cyber bezpieczeństwa mogą zgłaszać nie tylko studenci Politechniki Lubelskiej, ale i wszyscy zainteresowani.  Siedziba inkubatora mieści się na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej przy ul.Nadbystrzyckiej.

To druga po Rzeszowie inwestycja we wschodniej części Polski  sfinansowana przez firmę Samsung.

(Maksym Kashenkov)

 

Zostaw komentarz