fbpx

Seanse na żywo w kinie Centrum Kultury

24 maja 2021
492 Wyświetleń

Centrum Kultury w Lublinie wraca z seansami filmowymi na żywo. W majowym i czerwcowym repertuarze Kina Konfrontacji można będzie zobaczyć aż 8 premier, w tym laureatów prestiżowych nagród. 

Cykl seansów na żywo rozpocznie 28 maja pokaz „Ludzkiego głosu” Pedro Almodóvara. To pierwszy zrealizowany w dorobku hiszpańskiego reżysera tytuł w języku angielskim, a także pierwsza jego współpraca z aktorką Tildą Swinton. Z kolei laureat Oscara w kategorii Najlepszy Film „Nomadland” przedstawia obraz współczesnych nomadów, niewolniczej pracy, nierówności i nowej walki klas.

Historię rodem z Dzikiego Zachodu przedstawiono w „Magnezji” – spaghetti westernie, groteskowej czarnej komedii i dramacie gangsterskim. Wspólnie z bohaterami „Prostych rzeczy” widzowie będą szukać fundamentów, na których można oprzeć własną rodzinę. W „Na rauszu” poznają losy grupy przyjaciół – nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.

Film „Lato ’85” w reżyserii Françoisa Ozona przeniesie widzów do Normandii, gdzie rozgrywać się będzie historia wakacyjnej miłości. Z kolei „Niepamięć” zabierze widzów w podróż do Grecji, gdzie panuje epidemia amnezji. „Sweat” pokazuje trzy dni z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. Natomiast „Minari” to zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory.

Zostaw komentarz