fbpx

Sen o Lublinie

7 sierpnia 2017
1 309 Wyświetleń

W ubiegłym roku spektakl Janusza Opryńskiego „Sen o mieście” był prezentowany podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu. Natomiast w ostatni weekend dwukrotnie mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie w ramach obchodów 700 lecia Lublina. Sceną był dziedziniec Zamku Lubelskiego, do którego długo przed rozpoczęciem widowiska ustawiła się kolejka sięgająca Alei Tysiąclecia, co świadczy o tym, że mieszkańcy Lublina i regionu są spragnieni tego typu plenerowych wydarzeń.

“Sen o mieście” to  45-minutowa inscenizacja pełna symboli i metafor oparta na widowiskowych umiejętnościach szafiarek, slacklinerów oraz zastępów artystów cyrkowych, którzy w sugestywny sposób przedstawiają 700 letnią historię Lublina. Na całość składają się również muzyka skomponowana przez Rafała Rozmusa, scenografia autorstwa Jarosława Koziary, narracja aktora dubbingowego Zbigniewa Dziducha oraz aktorka teatralna i telewizyjna Dorota Landowska, która czyta fragmenty „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza. Kolejne spektakle odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę – 12, 13 i 14 sierpnia o godz. 21.00 na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Wstęp jest bezpłatny.

 

Foto Krzysztof Stanek

 

Liczba komentarzy: 1

 1. Hey I am so excited I found your web site, I гeally fօund you Ƅy error, ԝhile I was looking on Google for something else, Anyways I
  am herе noѡ and wouⅼd juѕt like to say kudos
  for а remarkable post ɑnd a all round interesting bloց (I alѕo love the
  theme/ɗesign), I don’t have time tо look over it all at the
  moment but I havе saved іt and also added youг RSS feeds,
  so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the
  awesome work.

Zostaw komentarz