fbpx

Sezon Lublin 2019

12 kwietnia 2019
1 210 Wyświetleń

W roku jubileuszu 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej odbędzie się ósma edycja Sezonu Lublin, w tym roku pod hasłem „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”.

Dzięki wyjątkowym obchodom 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, w 2019 roku, Lublin ma okazję przypomnieć o swojej istotnej roli w kształtowaniu europejskiej wspólnoty narodów. Przez  dziesięć dni trwania Sezonu Lublin mieszkańcy i turyści naszego miasta będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty turystycznej Lublina. Dzięki współpracy z blisko czterdziestoma partnerami uczestnicy odwiedzą zarówno najsłynniejsze, jak i te mniej znane obiekty turystyczne miasta oraz wezmą udział w licznych spotkaniach, prelekcjach tematycznych, warsztatach, spacerach
i aktywnościach sportowych. Zachęcam Państwa do odkrywania tajemnic Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu
i Partycypacji.

Mieszkańcy Lublina mają do wyboru 280 wydarzeń. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 26 kwietnia – 5 maja. Niemal połowa propozycji programowych odwołuje się do jubileuszu 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Zapisy na wybrane wydarzenia uruchomione zostaną za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu w dwóch terminach: 16 i 23 kwietnia 2019 roku. Tradycyjnie, zapisy stacjonarne prowadzone będą od 16 kwietnia 2019 r. w Biurze Obsługi Sezonu Lublin (Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, ul. Jezuicka 1/3).

Ci, którzy wezmą udział w tegorocznej imprezie, będą mieli możliwość wyboru spośród wielu różnorodnych atrakcji połączonych tematycznie motywem Unii Lubelskiej. Rozwiązywanie zagadek Lublina jagiellońskiego z audioprzewodnikiem, łamanie kodu Jana Matejki w jednym z escape roomów, warsztaty kuchni litewskiej, zajęcia z XVI-wiecznego piśmiennictwa czy zwiedzanie Bazyliki oo. Dominikanów, w której według tradycji miała zostać zaprzysiężona Unia Lubelska, to tylko niektóre spośród bardzo wielu proponowanych atrakcji.

Ponadto w ofercie można znaleźć wiele atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych wielbicieli Lublina. Do wyboru będzie m. in. Baby Tour, podczas którego rodzice z maluchami będą mogli zwiedzać Lublin we własnym tempie. Starsze dzieci zapraszamy do podróży w czasie do epoki jagiellońskiej oraz na kulinarne warsztaty dla całych rodzin.

Nie zabraknie także aktywności, które przyciągną fanów rekreacji. Spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, piesze oraz biegowe, a także warsztaty żeglarskie to atrakcje, które zadowolą amatorów aktywnego wypoczynku, pragnących połączyć pasję do ruchu z poszerzaniem wiedzy
o Lublinie.

 Kalendarium wydarzeń, pełna lista partnerów oraz aktualne informacje na temat programu Sezonu Lublin 2019 są dostępne na stronie internetowej www.sezon.lublin.eu.

Aby umożliwić udział w wydarzeniu jak największej liczbie osób, każdy uczestnik będzie mógł zapisać się na maksymalnie 2 wydarzenia. Dokonując rezerwacji należy wypełnić formularz i podać numer telefonu, na który zostanie przesłany SMS-em kod umożliwiający dokonanie rezerwacji.

 

Zostaw komentarz