fbpx
Sezon Lublin 2020

Sezon Lublin 2020 online

27 maja 2020
868 Wyświetleń

Rozpoczął się nabór Partnerów Sezon Lublin 2020  imprezy turystycznej, która od niemal dekady zachęca mieszkańców i turystów do odkrywania dziedzictwa naszego miasta. W tym roku, ze względu na stan epidemii wydarzenie przeniesie się do Internetu. Przedsiębiorstwa z branży turystycznej, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, biura podróży, obiekty gastronomiczne oraz noclegowe mogą zgłaszać się do 12 czerwca. W ramach Sezonu Lublin 2020 przewidziano również specjalne kategorie dla laureatów programu Miejsce Inspiracji oraz programu Przewodnik Inspiracji.

Lubelska branża turystyczna posiada bardzo interesującą ofertę rekreacyjną, którą każdego roku prezentuje podczas Sezonu Lublin. Obecna sytuacja sprawiła, że sektor turystyki stanął w obliczu poważnej próby. Dlatego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu tegorocznej edycji wydarzenia do Internetu, by tym razem w sposób wirtualny zaprezentować Lublin, jako miejsce atrakcyjne turystycznie. Sezon Lublin wpisał się w kalendarz wydarzeń w Lublinie, warto więc polegać na jego rozpoznawalności, przygotowując działania promocyjne dopasowane do dzisiejszych realiów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Przygotowania do tegorocznej edycji Sezonu Lublin ruszyły jeszcze przed epidemią, ale wejście w życie obostrzeń sprawiło, że dotychczasowa formuła wydarzenia stała się niemożliwa do zrealizowania. Dlatego nabór dla przedstawicieli branży turystycznej zorganizowany został również w myśl nowej koncepcji Sezon Lublin 2020, która zakłada prezentację imprez Partnerów w wirtualnej, atrakcyjnej formie pakietów lub nagrań wideo przedstawionych za pośrednictwem lubelskiego portalu turystycznego.

Tegoroczna, wirtualna edycja Sezonu Lublin daje możliwość zrealizowania wydarzenia, przy jednoczesnym stworzeniu atrakcyjnych materiałów promujących tę ofertę w dłuższej perspektywie. Chcemy wprowadzić ją na polski rynek turystyczny, który według prognoz będzie w tym roku dominujący. Planujemy przeprowadzenie kampanii promocyjnej z wykorzystaniem różnych narzędzi marketingowych, zaś zrealizowane materiały będą stanowiły element promocji dla Miasta Lublin i Partnerów również po zakończeniu wydarzenia – podsumowuje Marcin Kęćko, Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki.

Tytuł Partnera Sezon Lublin 2020 umożliwi podmiotom branży turystycznej prezentację swojej imprezy w ramach wydarzenia. Oferta Partnera znajdzie się w zestawieniu najlepszych, rekomendowanych przez Miasto Lublin produktów turystycznych.

Termin składania zgłoszeń Partnerów upływa 12 czerwca. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły naboru dostępne są na stronie: turystyka.lublin.eu

Foto: Lublin.eu


Poprzedni artykuł z tej kategorii: Muzeum Narodowe w Lublinie

Zostaw komentarz