fbpx

Spacer z przewodnikiem i piknik japoński w Ogrodzie Botanicznym UMCS

6 maja 2022
430 Wyświetleń

8 maja o godz. 11:00 odbędzie się pierwszy, po 2-letniej przerwie, niedzielny spacer z przewodnikiem, tym razem poświęcony “Roślinom o kwiatach pozornych i niepozornych”. Kwiat w większości przypadków kojarzy się nam z czymś pięknym, pachnącym, dekoracyjnym. Wiosną zachwycamy się obsypanymi kwiatami magnoliami, wiśniami, jabłoniami, ale niewiele osób zauważa, jak kwitnie leszczyna, buk, owies lub pszenica. Z kolei w okresie świąt Bożego Narodzenia modne do dekorowania mieszkań są poinsecje, które znamy pod nazwą gwiazdy betlejemskiej. Tutaj mamy jednak niespodzianka- u tej rośliny ozdobą są liście, a nie kwiaty. Podczas spaceru organizatorzy spróbują przybliżyć co, z botanicznego punktu widzenia, jest kwiatem, a co nim nie jest. Zwrócą także szczególną uwagę na małe kwiaty, z wyglądu niepozorne, a jednak tak ważne dla życia rośliny.

Shinrin, foto A. Mojduszka

Przewodnik – dr Anna Cwener będzie czekała na uczestników od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Nie ma żadnych limitów ani zapisów. Czas trwania – około 2 godz.
Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 7 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Także 8 maja o godz. 14.00 w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędą się zajęcia Shinrin-yoku & Hanami, czyli kąpieli leśnej połączonej z piknikiem japońskim. Tematem przewodnim będzie piękno ulotnej chwili, której symbolem są rozkwitające drzewa i kwiaty.

Więcej: www.umcs.pl/pl/informacje-prasowe,4623,zaproszenie-na-wydarzenia-w-ogrodzie-botanicznym-umcs-spacer-z-przewodnikiem-i-piknik-japonski,116241.chtm

Na zdjęciu wstępnym: wierzba, foto B. Maciorowski | UMCS w Lublinie

Zostaw komentarz