fbpx

“Spacery po śmieciach” — wystawa w Galerii Białej

25 stycznia 2022
545 Wyświetleń

Pierwsza w tym roku wystawa w Galerii Białej ukaże prace Wojciecha Gilewicza, poruszające m.in. temat ekologii, recyklingu i wymiany. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 stycznia 2022 r. o godz. 18.00.

Motywem spajającym ekspozycję jest problematyka „śmieci”, czyli wszystko to, co wydaje nam się już zbędne i niepotrzebne i czego pozbywamy się z naszych domów i życia. Wystawa poddaje pod rozwagę sprawczość obywatelską, snując romantyczne opowieści o czynie społecznym i ograniczaniu konsumpcji. Na wystawę składają się m.in. filmy wideo zrealizowane w Stanach Zjednoczonych, kolekcja ponad 1800 fotografii z miasta Kaohsiung na Tajwanie, seria obrazów olejnych „Obrazy 2002-„, a także nowe prace powstałe specjalnie na wystawę w Galerii Białej, z którą artysta współpracuje od roku 2000.

Wojciech Gilewicz to malarz, fotograf, twórca wideo i akcji artystycznych. Studiował malarstwo, grafikę i rzeźbę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Leona Tarasewicza.

foto Galeria Biała w Lublinie

Zostaw komentarz