fbpx

Spichlerz Lubelski

30 kwietnia 2019
1 501 Wyświetleń

Oleje, kasze, mąki, chipsy jabłkowe, soki różnego rodzaju, pieczywo czy nabiał to tylko niektóre z kilkudziesięciu produktów lokalnych, które będzie można nabyć w nowo otwartym punkcie utworzonym w ramach projektu “Spichlerz Lubelski”, mieszczącym się na Lubelskim Rynku Hurtowym S.A. w Elizówce. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Tomasz Solis – prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oddział w Lublinie i radny wojewódzki PiS. – Wyjątkowość pomysłu polega na tym, że pomagamy drobnym producentom żywności lokalnej, bardzo wysokiej jakości, a co za tym idzie tradycji lubelskiej kuchni, lubelskiego spichlerza. Chcemy otworzyć centrum produktu regionalnego i lokalnego w wynajętym na Rynku Hurtowym Elizówka, docelowo chcemy otworzyć punkt sklepowy, w którym każdy będzie mógł przyjść i zaopatrzyć się w tego typu produkty. W tej koncepcji jest zawarta również dostawa takiego produktu po zamówieniu telefonicznym, czy też elektronicznym. Do tego powołujemy spółkę  “Spichlerz Lubelski” oraz spółkę socjalną, gdzie będziemy zatrudniać osoby z wykluczenia. Będziemy szli w kierunku działalności komercyjnej, próbując pomóc małym producentom w dotarciu do klienta oraz w promocji ich produktów. – mówił Tomasz Solis podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.

Projekt powstał we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

– Mamy nadzieję że Lubelszczyzna stanie się spichlerzem dla Polski, a także dla regionów z innych części Europy. Ta inicjatywa to nic innego niż spółka socjalna, która ma się zajmować promocją oraz organizowaniem tego co na Lubelszczyźnie jest najlepsze, czyli lokalnych produktów, które lubelscy producenci wytwarzają. Przyklasnęliśmy panu Tomaszowi Solisowi za ten pomysł, gdyż nie ma nic lepszego niż promowanie rodzimych produktów i ekologicznej żywności. – powiedział Jarosław Stawiarski podczas spotkania z dziennikarzami.

W  ramach działalności “Spichlerza Lubelskiego” producenci będą bezpośrednio wystawiali i sprzedawali swoje produkty, będzie to możliwość do spróbowania i porozmawiania z każdym z producentów o danym produkcie.  Każdego miesiąca mają się również odbywać dwudniowe imprezy promujące Województwo Lubelskie, lubelską żywność i i lubelskich producentów. Jedną z nich będzie m.in. Noc (i dzień) Muzeów w Chełmie 17-18 maja.  

  

 

 

Zostaw komentarz