fbpx

Spotkanie autorskie z Jerzym Zyśko

4 października 2019
1 688 Wyświetleń

W Księgarni Dosłowna mieszczącej się w Centrum Kultury w Lublinie, 3 października odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Zyśko. Podczas wydarzenia zostały odczytane przez Jalantę Męderowicz – krytyka sztuki i Dariusza Jeża – aktora, wiersze poety.

Jerzy Zyśko to malarz, autor obiektów i instalacji artystycznych, grafik, rysunków, prac site-specific i rzeźb. Ponadto jest autorem tekstów poetyckich i prozy. Urodził się w Lublinie w 1963 roku, gdzie mieszka i tworzy. Ukończył studia na wydziale Malarstwa w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie w pracowni Ryszarda Lisa, oraz studia na wydziale Malarstwa PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP). Dyplom w Pracowni Józefa Hałasa w 1990. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2005 r. i 2006r.

Jednym z jego sukcesów literackich było wydanie tomiku „Trudna miłość”, wspólnie z Andrzejem Pilipczukiem, którego promocja wraz z wystawą obrazów Darka Walencika i obiektów Jerzego Zyśko, odbyła się 8 maja 2015 roku w siedzibie Fili nr 5 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Jego teksty czytali wtedy Piotr Wysocki i Witold Dąbrowski.

Foto Robert Pranagal

Zostaw komentarz