fbpx

Subaru Roca, elektryczny rower

14 lipca 2016
Komentarze wyłączone
1 183 Wyświetleń

subaruPrzy jeździe tradycyjnym rowerem do pracy, podczas dużego wysiłku, zawsze problemem jest spocenie się i rozpoczęcie pracy w nieświeżym ubraniu. Ale w przypadku roweru z napędem elektrycznym możemy być spokojni, że to nam nie grozi. Sprawdziliśmy to na własnych plecach. Stworzona przez polską firmę Geobike dedykowana wersja SUBARU Roca na 28” kołach dawała wiele satysfakcji z jazdy. E-rower oczywiście nie zastępuje nam nóg, ale bardzo je wspomaga. Stając na pedałach, mamy wrażenie, że ktoś pedałuje za nas. Dlatego też tego typu rozwiązanie zastosowane w tym rowerze otwiera wiele możliwości dla osób, które na co dzień nie poprawiają formy na siłowni. Pokonanie odcinaka z alei Kraśnickiej, gdzie swoją siedzibę ma firma Technotop, dealer Subaru, do naszej redakcji (ok. 12 km) nie spowodowała większej zadyszki ani zakłócenia pracy serca.

Rower, jak przystało na markę dedykowaną SUBARU, posiada napęd na wszystkie koła. Tylne oczywiście, jak w każdym rowerze, jest napędzane łańcuchem i wyposażone w 9-biegową przerzutkę, natomiast przednie koło posiada bezszczotkowy silnik elektryczny o mocy 250 W.

 

Rower został wyposażony w baterię, która wystarcza nam na przejechanie od 80 do 120 km przy jednym cyklu ładowania. Zasięg zależny jest od ustawienia trybu jazd, którego dokonujemy na kontrolerze, na którym mamy wyświetlaną prędkość, przejechany dystans oraz stan naładowania baterii. Tym samym daje nam to możliwość ustawienia aż 5 trybów jazdy. Reasumując, jazda tego typu środkiem lokomocji jest bardzo miła i efektywna, zadowoli bez wątpienia nawet najbardziej zagorzałych sceptyków jednośladów napędzanych siłą mięśni. Polecamy jazdę próbną. (now)
SONY DSC SONY DSC

Komenatrze zostały zablokowane