fbpx

Świąteczny długi weekend w Lublinie

6 maja 2019
579 Wyświetleń

Za nami długi majowy weekend, który minął w atmosferze uroczystości związanych z 15-leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Obchody rozpoczęły się 1 maja, w południe na placu Łokietka wspólnym odśpiewaniem Ody do radości – utworu, którego melodia jest hymnem Unii Europejskiej. Wydarzenie poprzedziło odegranie hymnu Polski i hejnału Lublina, podniesienie flagi Unii Europejskiej oraz otwarcie wystawy Lublin w Unii Europejskiej – 15 lat. Następnie obchody przeniosły się na plac Litewski, gdzie zostały podniesione flagi Unii Europejskiej, po czym rozległ się głos Dzwonu Europy.

2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na placu Litewskim miały miejsce wydarzenia o charakterze rozrywkowym, takie jak Matejko Foto Challenge, Piknik Europejski i spektakle dla dzieci i młodzieży.

Z kolei Święto Narodowe Trzeciego Maja rozpoczęło się od Uroczystej sesji Rady Miasta Lublin. Tradycyjnie wszyscy mieszkańcy Lublina zostali zaproszeni do wspólnego zatańczenia poloneza. Uroczysty korowód poprowadził Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Foto Viktoriia Berezniak

Zostaw komentarz