fbpx

Święto Ulicy 1-go Maja

24 sierpnia 2020
724 Wyświetleń

W dniach 28-30 sierpnia spotkajmy się na Święcie ulicy 1-go Maja w Lublinie! Lokalni animatorzy i artyści połączyli siły i przygotowali dla mieszkańców 3 dni pełne wrażeń.

Świętowanie rozpoczniemy od warsztatów. Zespół Karuzeli Sztuki przygotował Historie Żabki, czyli zajęcia artystyczne, podczas których najmłodsi pracują z ciałem, ćwiczą uważność i umiejętność obserwacji otaczającej rzeczywistości. Do tego, że z muzykę można zrobić ze wszystkiego, będą przekonywać instruktorzy z grupy Ethnopolia podczas wyjątkowych warsztatów muzycznych. Przed nami także warsztaty rowerowe, gdzie uczestnicy dowiedzą się, jak samodzielnie przygotować rower do jazdy oraz jak wykonać podstawowe czynności serwisowe.

Istotną częścią obchodów Święta ulicy 1-go Maja będą spacery. Pierwszy z nich — „Miejska dzikość” to roślinny spacer warsztatowy. Spacerując po najbliższej okolicy ul. 1-go Maja odnajdziemy wiele gatunków roślin, nauczymy się je rozpoznawać i dowiemy się, jakie mogą mieć zastosowanie. Z kolei niedzielny spacer sąsiedzki będzie okazją do lepszego poznania siebie nawzajem i wyprawą w przeszłość dzielnicy Piaski, dawnego robotniczo-żydowskiego przedmieścia między Bystrzycą a dworcem kolejowym.

W programie znajdziemy też spektakle. Teatr w Ogrodzie pokaże „Kukułkę z zegara” — zabawną i mądrą bajkę o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia, realizowaniu marzeń i odkrywaniu swoich potrzeb. Z kolei Jacka „Jaca” Harasimiuka zobaczymy w deskorolkowym spektaklu „Skejciołek”. 

Nie zabraknie także muzyki — na ulicy pojawi się mała scena, na której wystąpią lokalni artyści. W piątek wysłuchamy koncertu finałowego warsztatów gitarowych, zagra też Bronoskład, czyli rap ekipa ze Starych Bronowic. Wieczorem wystąpi Zbyszek Kowalczyk ze swoim solowym recitalem, w którym nie zabraknie utworów kanonu polskiej muzyki bluesowo-rockowej oraz własnych kompozycji. Sobota to koncert czterech kolegów z zespołu Whisky, którzy zaprezentują mieszankę funku, indie i rocka. Z kolei Czarne Lwy z Przedmieścia to znana i uwielbiana z występów na Moście Kultury lubelska kapela, która grając jazzującą, stylową muzykę zaciera granice wieku czy gustu odbiorców. W niedzielę na scenie zobaczymy zespół Naczynia, który zaprezentuje dość szerokie spektrum muzyczne. Tuż po nich wystąpi warszawska grupa scandal-rockowa grupa Przepięknie. 

Ponadto odbędzie się plenerowy przegląd kina niezależnego sci-fi oraz wystawa wzorów tatuaży studia Tusz i Rzemiosło.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Pełny program i opisy wydarzeń dostępne tutaj.

Źródło: Centrum Kultury w Lublinie

Czytaj też: Rozdano nagrody 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”

Zostaw komentarz